Wśród nich jest budowa siłowni zewnętrznej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim. Wartość to niespełna 60 tys. złotych. Chodzi o stworzenie siedmiu stanowisk treningowych odpowiednich dla osób w różnym wieku.
Na ponad 32 tys. złotych opiewa projekt modernizacji placu zabaw przy ul. Osnowskiej. Chodzi o remont istniejących urządzeń, zakup nowych, w tym do siłowni zewnętrznej i ogrodzenie terenu.
"Dyby Małżeńskie", a dokładnie zbudowanie instalacji ruchomej - na kołach, która przypominałaby charakterem i wyglądem średniowieczne dyby, w które zakuwano skłócone małżeństwa to propozycja, której realizacja pochłonęłaby około 6 tys. złotych.
Śniadanie na deptaku - cykl tematycznych spotkań z mieszkańcami oraz turystami przy ul. Grudziądzkiej. Weekendowe sesje od czerwca do końca września miałyby rozbudować ofertę turystyczną i kulturalną w wakacje. "Śniadania" to spotkania z zaproszonymi gośćmi lub twórcze wydarzenia. Koszt - 20 tys. złotych.
Zawnioskowano także o 21 tys. złotych stworzenie Średniowiecznej Izby Tortur - w osadzie przy ul. Kościelnej. Byłaby to drewniana konstrukcja z narzędziami do torturowania.
Na 15 tys. złotych opiewa projekt remontu pokrycia dachowego i ocieplenia na budynku garażowym remizy OSP w Chełmnie, przy ul. Rybackiej 4.
Mieszkańcy wnioskują też o siłownię zewnętrzną ulokowaną w okolicach stadionu, nad jeziorem Starogrodzkim, przy Alei 3 Maja, na os. Raszei, w okolicach murów obronnych, ścieżki rowerowej w stronę Grubna. Chodzi o zakup sześciu urządzeń, koszy na śmieci, ławeczek i stojaka na rowery. Wartość projektu to ponad 67 tys. złotych.
Happy Chełmno - o fundusze na nakręcenie filmiku promującego nasze miasto na cały kraj także wnioskują mieszkańcy. W jego, oszacowaną na ponad 30 tys. złotych, realizację włączyłyby się lokalne grupy działania. Miałyby w nim zostać pokazane najciekawsze miejsca Chełmna.
Ukończyłeś 16 lat? Głosuj
Kolejny projekt dotyczy wykonania nowej rzeźby pary zakochanych na istniejącej "Ławeczce dla zakochanych" na Nowych Plantach. Wykonana z brązu, w rzeczywistych rozmiarach promowałaby "Miasto Zakochanych". Wartość projektu to ponad 89 tys. złotych.
Z kolei około 23 tys. złotych wystarczyłoby na zrealizowanie projektu "Dancing pod chmurką". Co się pod tym kryje? Sześciu dwugodzinnych dancingów - od czerwca do września, z różną tematyką muzyczną i koncepcją stylistyczną. Muzykę wykonywałaby kapela z wokalistą.
Głosować mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani na pobyt stały w Chełmnie. Mogą to zrobić m.in. w Biurze Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chełmna i w Punkcie Informacji Turystycznej Muzeum Ziemi Chełmińskiej, poprzez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. Urny zostaną wystawione 8 maja od godz. 19 przed ratuszem podczas "Dancingu pod chmurką."