WOŚP 2022. Są jeszcze wolne miejsca na Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022 w Grudziądzu. Zapisy trwają

Daniel Dreyer
Także w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wesprą biegacze z Grudziądza i okolic. Miejsc na Biegu dla WOŚP jest 500, a wolnych już tylko około 100.

30 jubileuszowemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie grudziądzki bieg na rzecz tej akcji.

Wystartować w nim może każdy. O ile zdąży się zapisać, bo miejsc jest zaledwie 500, a wolnych zostało już tylko około 100.

Bieg zaplanowano na dzień finału ogólnopolskiej zbiórki WOŚP, czyli niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Trasa liczyć będzie 5 kilometrów długości i wytyczona została ścieżkami lasu komunalnego. Start zaplanowano przy plaży miejskiej w Grudziądzu, o g. 11.

Ze względu na aktualny stan epidemiczny z puli 500 miejsc na biegu połowa jest zarezerwowana dla osób zaszczepionych przeciw wirusowi Sars-Cov-2.
Z tego powodu zapisując się trzeba wybrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy dla osób zaszczepionych bądź niezaszczepionych. Jak zapewniają organizatorzy, informacje na ten temat nie będą przechowywane ani udostępniane osobom trzecim.

Opłata startowa na Bieg dla WOŚP w Grudziądzu wynosi 50 zł. Rejestracja online trwa do 24 stycznia, do godz. 23.59. Prowadzona jestTUTAJ

Dla uczestników Biegu dla WOŚP w Grudziądzu przygotowane zostały okolicznościowe medale

Dla uczestników Biegu dla WOŚP w Grudziądzu przygotowane zostały okolicznościowe medale. Wspaniałą pamiątką będą tez na pewno kolorowe numery startowe.

O muzyczną oprawę Biegu WOŚP 2022 zadba DJ Wodzirej Ariel.

Dochód z tegorocznej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu na okulistykę dziecięcą.

Podczas dotychczasowych Biegów dla WOŚP w Grudziądzu w kolejnych latach zebrano:

• Razem to kwota ponad 211 000 zł!
Na starcie biegu dla WOŚP, na plaży miejskiej w Grudziądzu zameldowało się około 700 biegaczy. Pokonali leśną trasę liczącą około 5 km. Dochód z biegu zasili konto grudziądzkiego sztabu WOŚP. Wśród pań pierwsza na mecie była Arleta Meloch, a wśród panów Paweł Mazur. AKTUALIZACJA:  33.208 złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  zebrano podczas biegu, który wspólnie zorganizowali członkowie różnych stowarzyszeń i klubów działających w Grudziądzu oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. - Absolutny nokaut gorących serc! - cieszy się i dziękuje na Facebooku  Patryk Gruszeczka, jeden ze współorganizatorów biegu.

Bieg na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystarto...