Wręczono laury dla Odkrywców Roku Kujaw i Pomorza

  Wręczono laury dla Odkrywców Roku Kujaw i Pomorza

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Weckwerth

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

  Muzeum Archeologiczne w Biskupinie ©Marek Weckwerth

  W lubostrońskim pałacu trwają właśnie Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości poznamy laureatów konkursu „Odkrywca 2018”.
  Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

  Muzeum Archeologiczne w Biskupinie ©Marek Weckwerth

  Obchody Światowego Dnia Turystyki są doskonałą okazją do podsumowania oraz nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem obchodów są Urząd Marszałkowski, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Jak informuje Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, podczas uroczystości poznaliśmy wyniki marszałkowskiego konkursu „ODKRYWCA”, w którym wyróżnia się osoby, zespoły, organizacje, instytucje i firmy przyczyniające się do budowania marki turystycznej województwa oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej.

  Tegoroczni zwycięzcy to Tomasz Pasiek – podróżnik, fotograf, realizator projektu „Cztery Oceany”; Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie; Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu za stworzenie Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, Przystanek Tleń oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie za organizację XXIV Festynu Archeologicznego pt. „ArcheoMarket. Od wymiany po stragany”.

  W Lubostroniu nagrody odbiorą też laureaci tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny” pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymują automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej: chełmiński 9 Hills Festival, bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53°E 18°N” oraz wydarzenie „Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”. Ta ostatnia impreza to produkt turystyczny, na który można głosować w plebiscycie internautów na portalu polska.travel (głosowanie trwa do 26 października).

  Ponadto Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przyznała nominację do Złotego Certyfikatu POT Szlakowi Piastowskiemu.

  W czasie uroczystości w Lubostroniu zostaną też wręczone odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki” przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na wniosek marszałka województwa za całokształt pracy w turystyce (Lista nagrodzonych odznakami) oraz Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis", którym odznaczony został Klub Turystów Pieszych „Piętaszki” im. dra. C. Nieduszyńskiego Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy za 65-lecie działalności na rzecz upowszechniania krajoznawstwa, propagowanie turystyki aktywnej i budowanie pozytywnego wizerunku regionu.

  Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie” otrzyma certyfikat dla nowych członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

  Alicja Rapsiewicz - autorka bloga LosWiaheros oraz laureatka I miejsca Turystycznych Mistrzostw Blogerów Polskiej Organizacji Turystycznej otrzyma tytuł Ambasadorki Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc.

  Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyczną (WTO), agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego cele to integracja środowiska związanego z turystyką – turystów, pracowników branży turystycznej, a także odpowiedzialnej za rozwój tej sfery administracji – oraz wykorzystanie zbudowanego w ten sposób potencjału do rozwoju tej dziedziny gospodarki.


  Zobacz także:
  Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Lubostroniu [zdjęcia, wyniki]

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego