- Jej szeregi zasilić mogą osoby, które dotychczas nie miały do czynienia ze służbą wojskową oraz rezerwiści. Podstawowe wymogi, to obywatelstwo polskie, ukończony 18 rok życia i niekaralność - informuje kpt. Diana Warchocka, oficer prasowy 8. K-PBOT.
Na dziś żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej są w 70 proc. ludzie młodzi, w wieku do 35 lat. Ponad 40 proc. żołnierzy posiada wykształcenie techniczne, 33 proc. wykształcenie ogólne, a 15 proc. wykształcenie humanistyczne. Natomiast 3 proc. żołnierzy legitymuje się wykształceniem prawniczym oraz medycznym. Wśród pełniących służbę są też studenci różnych kierunków.
Za każdy dzień spędzony w wojsku żołnierz WOT otrzymuje świadczenie finansowe oraz ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto przysługuje mu dodatek (nie podlega opodatkowaniu) za tzw. gotowość bojową, w wysokości ponad 400 zł za każdy miesiąc służby. W WOT został wdrożyły innowacyjny 3-letni system szkolenia. Skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego ze służbą wojskową.
Osoby z powiatu inowrocławskiego zainteresowane służbą w 8. K-PBOT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej powinny zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień przy ul. Dworcowej 27 w Inowrocławiu.
- Tak Inowrocław wyglądał 100 lat temu! Zobaczcie archiwalne zdjęcia
- 12 najgorszych prezentów na Dzień Matki
- Dzień Matki 2021. Kultowe teksty, których używa każda Mama
- Huta Irena w Inowrocławiu. Zobaczcie archiwalne zdjęcia
- Wypadek w centrum Inowrocławia. "Nie zmieścił się" na drodze [zdjęcia]
- Najbiedniejsze miasta w regionie. Gdzie jest najgorzej?
Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!
Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.
