Gole z 24. kolejki PKO Ekstraklasy: Jagiellonia na szczycie
Od piątku to Jagiellonia znów spogląda na wszystkich z pozycji fotelu lidera. Zagrała świetnie przed przerwą, o czym świadczyły trzy bramki wbite Śląskowi do 31 minuty. Zawiódł za to Piast Gliwice, który pozostaje zespołem bez zwycięstwa (w lidze) po wznowieniu rozgrywek w lutym.
W sobotę padły same remisy. Ciekawiej zrobiło się za sprawą niedzieli, gdy zdziesiątkowany przez wirusa Ruch Chorzów nie był w stanie przeciwstawić się mocnej w tej rundzie Stali Mielec. Wreszcie pierwszy raz od grudnia poległa Pogoń Szczecin, która uznała wyższość dobrze zorganizowanego Zagłębia Lubin. W hicie dnia Widzew Łódź rzutem na taśmę znalazł sposób na Legię Warszawa, a więc drużynę faworyzowaną na papierze, ale przechodzącą straszliwy kryzys w rzeczywistości.
Może w ŁKS Łódź nie wszystko stracone? Po pokonaniu Puszczy Niepołomice tym razem udało się zapunktować za trzy w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Strata do bezpiecznego miejsca gwarantującego utrzymanie już nie jest tak duża, skoro wynosi siedem punktów.
Wyniki meczów 24. kolejki PKO Ekstraklasy
- Piast Gliwice - Radomiak Radom 2:3
- Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1
- Korona Kielce - Cracovia 1:1
- Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1
- Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:0
- Stal Mielec - Ruch Chorzów 3:1
- Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:2
- Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:0
- Warta Poznań - ŁKS Łódź 0:1
Raport z trybun. Burzliwy mecz Widzew - Legia. Kibice podcza...