https://pomorska.pl
reklama

Wybuch w Kairze. Są zabici i ranni

Od jednej do czterech osób zginęło w wybuchu, do którego doszło w niedzielę w turystycznej części Kairu. Jak podaje TVN 24.pl - Kilkanaście osób jest rannych.

Według agencji Reutera, wśród zabitych jest dwóch obcokrajowców, ale ich narodowości jak dotąd nie ustalono. Agencje AP i AFP informują natomiast, że śmierć poniosła jedna osoba - turystka z Francji. Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Rannych zostało co najmniej 17 ludzi, w większości cudzoziemcy. Wśród nich jest ok. 10 turystów francuskich, a także co najmniej jedna osoba pochodząca Niemiec.

Według Reutera obrażenia odniosło też trzech Saudyjczyków.

Do wybuchu doszło przed kawiarnią w pobliżu słynnego targowiska Khan al-Khalili, niedaleko meczetu Husajna, z którego wiernych natychmiast ewakuowano.

Pierwsze doniesienia mówią, że eksplodował niewielki ładunek wybuchowy, prawdopodobnie granat ręczny, rzucony z przejeżdżającego motocykla albo z pobliskiego budynku. Znaleziono też drugi ładunek, który został rozbrojony przez saperów.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska