https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wycinka drzew w Krakowie. W ciągu sześciu lat wycięto 47 tys. drzew

as
Anna Kaczmarz / Polska Press
Od 2015 roku w Krakowie wycięto prawie 47 tys. drzew. Dane są jednak niepełne i liczba wyciętych drzew może być większa. Natomiast władze miasta Krakowa mają ambitny plan zalesiania stolicy Małopolski do 2040 roku. Aktualnie lasy w Krakowie zajmują tylko 4,6 proc. powierzchni - informuje Onet.pl.

W Krakowie od 2015 r. wycięto prawie 47 tys. drzew, dzięki czemu stolica Małopolski znalazła się na drugim miejscu pod względem wyciętych drzew w ostatnich latach, jeśli chodzi o miasta wojewódzkie - czytamy w Onecie.

Od 2015 roku Wydział Kształtowania Środowiska wydał zgodę na przesadzenie w sumie 59 drzew. W tym samym okresie nie dostano zezwolenia na usunięcie 167 drzew wnioskowanych w związku z procesem inwestycyjnym - informuje Onet.

Władze miasta Krakowa mają ambitny plan zalesienia stolicy Małopolski do 2040 r. i posadzenia do tego czasu 7 mln drzew. Te działania mają spowodować wzrost zalesienia miasta z 4 do 8 proc. - można przeczytać w Onet.pl.

Źródło: Onet.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska