Wygrana Enea Astorii Bydgoszcz w stolicy

AS
Mikołaj Grod poprowadził bydgoski zespół do zwycięstwa w stolicy
Mikołaj Grod poprowadził bydgoski zespół do zwycięstwa w stolicy Filip Kowalkowski
Cenne zwycięstwo w Warszawie odniosła Enea Astoria. Szkoda jednak, że nie było ono efektowniejsze...

KK Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz 76:86 (22:25, 10:23, 19:24, 25:14)

KK: Hybiak 26 (4), 9 zb., 7 as., Motel 15 (4), Koźluk 6, Wojtyński 11 (3), Rudko 0 oraz Jeremkiewicz 8 (2), Sarnacki 8, 5 zb., Pietkiewicz 2, Iwanowicz 0, Zapert 0, Caliskan 0.

ENEA ASTORIA: Grod 24 (2), 8 zb., 4 prz., Śpica 16 (1), Frąckiewicz 6, Bierwagen 4 (1), 5 zb., Gospodarek 3 oraz Szyttenholm 12, Fatz 11, Pochocki 7, Barszczyk 3 (1), 6 as., 4 prz., Kondraciuk 0, Kornijets 0, Przybylski 0.

Drugie zwycięstwo bydgoszczan w I lidze koszykarzy i drugie wyjazdowe. Co cieszy, ekipa trenera Konrada Kaźmierczyka nie zlekceważyła rywala i wygrała pewnie, choć noty obniża jednak słaba 4. kwarta.

Równa była tylko 1. część. Na punkty Groda (10) i Śpicy (5) rzutami z dystansu odpowiadali Hybiak i Motel i mimo, że goście prowadzili nawet 22:13, po 10 minutach ich przewaga wynosiła tylko 2 „oczka”. W 2. odsłonie świetna gra wysokich Fatza (9) i Szyttenholma (6) pozwoliła odskoczyć na 36:22. Po dobrej zmianie Pochockiego (7 pkt.) było już 48:32. Tę przewagę nasz zespół zbudował dzięki znakomitej skuteczności (62 proc. przy 40 KK) i wygranym 18-11 tablicom.

Po zmianie stron astorianie za sprawą Śpicy i Szyttenholma powiększyli przewagę do 20 pkt. Co prawda odgryzali się Hybiak (8 w 3.) i Motel (dwie „3” z rzędu), a w 4. kwarcie włączyli się rezerwowi, lecz wygrana nie była zagrożona.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Polonia - Kotwica 92:75, ZB - Pogoń 71:72, AZS - Siarka 72:88, GKS - Basket 95:91, Polfarmex - Nysa 57:43, Śląsk - Spójnia 94:100, Sokół - KSK Noteć 92:77.

W tabeli prowadzi Sokół Łańcut - 9 pkt. (5 meczów) przed Polonią Leszno - 8 (4) i Spójnią Stargard - 8 (4). Enea Astoria jest 12. - 5 (3), a KSK Noteć 16. - 4 (4).

W 5. kolejce (środa): Spójnia - Enea Astoria (18), KSK Noteć - Śląsk (18).