Wyniki na żywo 13. kolejki V ligi kujawsko-pomorskiej [grupa 2]

Grzegorz Oleardzki
W sobotnim meczu 13. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej Szubinianka Szubin pokonała na własnym boisku beniaminka rozgrywek Wzgórze Raciążek 3:1 (2:0). Andrzej Schmidt
Największą niespodzianką rundy jest bez wątpienia wygrana Lidera z Kujawiakiem Kowal. Również na innych boiskach było ciekawie.

[Zajmujący - przed tą kolejką - ostatnie miejsce włocławianie przełamali passę dziesięciu spotkań bez przegranej zespołu z Kowala.

Rozpoczęło się wprawdzie niezbyt pomyślnie - od straconej bramki, ale kilka minut później wyrównał Łazarski. Jeszcze przed końcem pierwszej półgodziny gospodarze wyszli, za sprawą Tomasza Szablewskiego, na dwubramkowe prowadzenie. Nie oddali go już do końca, w wygrana pozwoliła na awans w górę tabeli.

W meczu na szczycie LTP pewnie wygrało na własnym boisku z Unią Janikowo, która mimo tego utrzymało pozycję lidera. Różnice punktowe, zarówno w górze jak i na dole tabeli, mocno się wyrównały.

Przebieg niektórych spotkań był jednak zaskakujący. Victoria po niespełna 20 minutach prowadziła ze Zdrojem 2:0 i utrzymała przewagę do przerwy. W drugiej połowie oddała inicjatywę gościom, straciła pięć bramek (dotychczas już pół setki), kolejny raz przegrywając.

Wyniki 13. kolejki:
b]Wyniki 13. kolejki V ligi, gr. 2[/b]
Sparta - Gopło 1:2 (0:2), Paweł Kadłubowicz (90) - Kurtysiak (10), Ruta (45+1);
Victoria - Zdrój 2:5 (2:0), B. Ratajczyk (12), A. Piotrowski (19) - Matuszak 2 (75, 85), C. Smykowski (49), A.Smykowski (56), M. Parzybut (80);
LTP - Unia 3:1 (1:0), Zakrzewski (41), Stefaniak (60), M. Zapiec (90, k arny) - M. Plewa (83);
Dąb - Zjednoczeni 3:1 (1:0), J. Plewa 2 (20, 79 - obie z karnych), Kalangi (88) - Dzierżawski (52);
Start - Noteć 1:2 (1:1), K. Lewandowski (23) - Aleksandrowicz (45, głową), K. Łuczak (82);
GKS - Mień 1:2 (1:0), Jankowski (32) - Szychulski (52), K. Markowski (83);
Szubinianka - Wzgórze 3:1 (2:0), Wesołek 2 (18, 26), M. Gwit (69) - Jurgielski (90+1);
Lider - Kujawiak 3:1 (3:1), T. Szablewski 2 (21, 28 karny), Łazarski (17) - Shvets (10).