Wystartuj z nami w „Biegu dla jaj”. Wesprzyj profilaktykę męskich nowotworów! #BiegDlaJaj już 5 listopada

Akcja specjalna #BiegDlaJaj
W niedzielę, 5 listopada "Express Bydgoski”, „Gazeta Pomorska” i „Nowości - Dziennik Toruński” zorganizują bieg na dystansie 5 kilometrów oraz marszobieg na 2,5 km. Najmłodsi będą mogli rywalizować na dystansie 500 m. Wydarzenie jest częścią szerszej akcji profilaktycznej prowadzonej przez nasze Redakcje. Ma ona na celu budowanie szerszej świadomości istoty badań profilaktycznych wśród mężczyzn.


Podnoszenie świadomości mężczyzn na temat profilaktyki raka jąder i prostaty, to główny cel akcji społecznej o nazwie Movember. Symbolem kampanii, której kulminacja przypada w listopadzie, są wąsy. Mężczyźni zapuszczają je, aby solidaryzować się z chorującymi na „męskie” nowotwory, ale też po to, żeby zwrócić uwagę na potrzebę profilaktyki raka u panów i skłonić do przeprowadzenia ich także u siebie. W tę akcję, już po raz kolejny, włącza się nasza redakcja.

Bieg po zdrowie i świadomość

W niedzielę, 5 listopada w Myślęcinku zorganizujemy bieg na dystansie 5 kilometrów oraz marszobieg na 2,5 km. Uczestnikiem tych dwóch form rekreacji ruchowej mogą być wyłącznie osoby dorosłe. Z kolei dzieci w wieku 6-10 lat będą mogły uczestniczyć w Biegu Juniorów. Tu nie ma zwycięzców i przegranych, a wyłącznie dobra zabawa. Wyróżnikiem naszego biegu jest trasa - prowadzić będzie bowiem spod Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego (BCTW) przez Ogród Botaniczny w Myślęcinku.

DZIEŃ BIEGOWY

AKTUALIZACJE INFORMACJI PUBLIKOWAĆ BĘDZIEMY NA TEJ STRONIE.

Wydarzenie zaczynamy o godzinie 11:00. Pierwszym z biegó będzie ten dla najmłodszych, na 500 m o godz. 11:30. Start biegu na 5 km przewidujemy na godz. 12:00, a Marszobiegu - na godz. 14:00. Wszystkie zawody rozpoczynać się będą w tym samym miejscu przed Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (BCTW). Trasa dwóch biegów dla dorosłych uczestników przebiegać będzie przez Ogród Botaniczny, natomiast dzieci ścigać się będą przed budynkiem BCTW.

Na miejscu znajdować się będzie także Miasteczko biegowe ze stoiskami naszych partnerów, strefą gastronomiczną oraz strefą regeneracji. Partnerem merytorycznym naszego wydarzenia jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Do udziału w Biegu zapraszają także Błażej Brzeziński i Marika Popowicz-Drapała

OTWARCIE WYDARZENIA I SESJE BIEGOWE

 • Otwarcie wydarzenia w Miasteczku biegowym przed BCTW - godz. 11:00
 • Bieg Juniorów (dla dzieci) na 500 m (6-10 lat) - godz. 11:30
 • Bieg Główny na 5 km (18+) - godz. 12:00
  Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w każdej z kategorii wiekowych Biegu Głównego (łącznie 36. Uczestników) otrzymają vouchery zakupowe do sklepu sportowego o następującej wartości:
  - I miejsce – 300 zł
  - II miejsce – 200 zł
  - III miejsce – 100 zł
 • Marszobieg na 2,5 km (18+) - godz. 14:00

BIURO ZAWODÓW
Biuro zawodów, w którym wydawane będą Pakiety Startowe otwarte będzie w Centrum Handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz (poziom -1, plac eventowy):
- 4 listopada
- godz. 9:00 - 21:00

Odbioru Pakietu Startowego należy dokonać osobiście, za potwierdzeniem tożsamości i rejestracji do biegu (oraz wniesienia opłaty).

REJESTRACJA DO BIEGU MOŻLIWA JEST WYŁĄCZNIE DO 3 LISTOPADA DO GODZ. 12:00 ZA POŚREDNICTWEM FORMULARZA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ PONIŻEJ. NIE MA MOŻLIWOŚCI REJESTRACJI PO TEJ DACIE, ANI W ŻADEN INNY SPOSÓB

POBIERZ PRZEWODNIK BIEGOWY

AKTUALIZACJE

 • Do dyspozycji uczestników przed BCTW będzie 300 miejsc parkingowych (o możliwości parkowania decyduje kolejność przyjazdu)
 • Szczegółowe godziny startu Biegów powyżej
 • Informacje nt. Biura Zawodów i odbioru Pakietów Startowych powyżej

Zapisy

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wniesienie opłaty w wysokości 25 zł (Bieg Główny lub Marszobieg) lub 10 zł (Bieg Juniorów). Link do formularza znajduje się poniżej

Fotorelacja z Wydarzenia -> GALERIA CZ. I

Fotorelacja z Wydarzenia -> GALERIA CZ. II

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska