Wystartuj z nami w „Biegu dla jaj”. Wesprzyj profilaktykę męskich nowotworów! #BiegDlaJaj już 5 listopada

Akcja specjalna #BiegDlaJaj
W niedzielę, 5 listopada "Express Bydgoski”, „Gazeta Pomorska” i „Nowości - Dziennik Toruński” zorganizują bieg na dystansie 5 kilometrów oraz marszobieg na 2,5 km. Najmłodsi będą mogli rywalizować na dystansie 500 m. Wydarzenie jest częścią szerszej akcji profilaktycznej prowadzonej przez nasze Redakcje. Ma ona na celu budowanie szerszej świadomości istoty badań profilaktycznych wśród mężczyzn.

Podnoszenie świadomości mężczyzn na temat profilaktyki raka jąder i prostaty, to główny cel akcji społecznej o nazwie Movember. Symbolem kampanii, której kulminacja przypada w listopadzie, są wąsy. Mężczyźni zapuszczają je, aby solidaryzować się z chorującymi na „męskie” nowotwory, ale też po to, żeby zwrócić uwagę na potrzebę profilaktyki raka u panów i skłonić do przeprowadzenia ich także u siebie. W tę akcję, już po raz kolejny, włącza się nasza redakcja.

Bieg po zdrowie i świadomość

W niedzielę, 5 listopada w Myślęcinku zorganizujemy bieg na dystansie 5 kilometrów oraz marszobieg na 2,5 km. Uczestnikiem tych dwóch form rekreacji ruchowej mogą być wyłącznie osoby dorosłe. Z kolei dzieci w wieku 6-10 lat będą mogły uczestniczyć w Biegu Juniorów. Tu nie ma zwycięzców i przegranych, a wyłącznie dobra zabawa. Wyróżnikiem naszego biegu jest trasa - prowadzić będzie bowiem spod Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego (BCTW) przez Ogród Botaniczny w Myślęcinku.

Wydarzenie zaczynamy o godzinie 11:00. Start biegu na 5 km przewidujemy na godz. 12:00 spod Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego (BCTW). Będzie tam zarówno start, jak i meta wszystkich zawodów, a sama trasa przebiegać będzie przez Ogród Botaniczny.

Na miejscu znajdować się będzie także Miasteczko biegowe z możliwością wykonania badań profilaktyczny, stoiskami naszych partnerów oraz strefą regeneracji.

Otwarcie wydarzenia i Sesje Biegowe

  • Otwarcie wydarzenia w Miasteczku biegowym przed BCTW - godz. 11:00
  • Bieg Juniorów na 500 m (6-10 l.) - godzina startu zostanie podana wkrótce, limit uczestników - 200
  • Bieg Główny na 5 km (18+) - godz. 12:00, limit uczestników - 350
  • Marszobieg na 2,5 km (18+) - godzina startu zostanie podana wkrótce, limit uczestników - 150

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT GODZIN STARTU POSZCZEGÓLNYCH BIEGÓW ORAZ AKTUALIZACJE INFORMACJI PUBLIKOWAĆ BĘDZIEMY NA TEJ STRONIE.

Zapisy

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wniesienie opłaty w wysokości 25 zł (Bieg Główny lub Marszobieg) lub 10 zł (Bieg Juniorów). Link do formularza znajduje się poniżej

[Zapisy potrwają do 3 listopada, do godz. 12:00]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska