MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za nami 15 przegląd "Kolorowy świat jasełek" w Aleksandrowie Kujawskim

(iga)
Zespół Świetliki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim
Zespół Świetliki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim Anita Rybczyńska
To był już 15., a więc jubileuszowy przegląd pod nazwą "Kolorowy świat jasełek".Jak co roku zorganizowała Komenda Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury.

Przegląd jasełek stanowił okazję do prezentacji dorobku artystycznego amatorskich teatr dziecięcych, a także dał możliwość opiekunom, pedagogom, instruktorom i animatorom kultury teatralnej ponownego spotkania i wymiany doświadczeń.To także doskonała forma kultywowania wśród młodzieży tradycji związanych ze świętem Bożego Narodzenia. Przy okazji młodzi ludzie. "podglądając" inne zespoły rozwijają swoje twórcze postawy, utwierdzają się w przekonaniu, że "zabawa w teatr" sprawia nie tylko im prawdziwą frajdę.

- Przegląd jasełek z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym może świadczyć rosnąca liczba jego uczestników - nie ukrywa phm Aneta Rybczyńska, jedna z organizatorek imprezy. W tym roku we wszystkich przedstawieniach wystąpiło aż 210 młodych

- Było nam miło, że spektakle obejrzał pan burmistrz Andrzej Cieśla, który patronował naszemu przeglądowi - dodaje przedstawicielka ZHP. - Jesteśmy też bardzo wdzięczni dyrekcji Kolegium Kujawskiego za udostępnienie sali - dodaje..

W tegorocznym przeglądzie udział wzięły zespoły z powiatu aleksandrowskiego: świetliki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Jaskółka z PSP w Sędzinie (gmina Zakrzewo), Mali Kolędnicy z Zespołu Szkół w Nieszawie, Teatrzyk "MY" ze niepublicznej Szkoły Podstawowej w Straszewie (gm.Koneck) dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkonego w Bądkowie, a także zespoły z powiatu włocławskiego: Kruszynki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie i Nadzieja z Zespołu Szkół Samorządowych w Kowalu oraz Kółko Teatralne Bajka ze Szkoły Podstawowej w Kowalu.

Tradycyjnie przegląd nie miał charakteru konkursu, wszystkie występujące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ufundowali: zarząd powiatu aleksandrowskiego, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego oraz wójtowie gmin Koneck i Waganiec.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska