https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe życie dawnego targowiska "Manhattan" w Aleksandrowie Kujawskim

Ewelina Fuminkowska
Na dawnym targowisku "manhattan" pojawiły się pierwsze stoiska
Na dawnym targowisku "manhattan" pojawiły się pierwsze stoiska Ewelina Fuminkowska
Na terenie dawnego targowiska "Manhattan" w Aleksandrowie Kujawskim pojawiły się pierwsze stoiska handlowe. W planach jest postawienie sześciu profesjonalnych budek, a zainteresowani sprzedawcy mogą już zgłaszać się do urzędu miejskiego w celu wynajmu przestrzeni handlowych.

Na terenie dawnego targowiska w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczęto proces przywracania jego dawnej świetności. Pierwsze trzy stoiska już stanęły, a w planach jest budowa sześciu profesjonalnych budek. Burmistrz Arkadiusz Gralak podkreśla, że to dopiero początek działań mających na celu ożywienie tego miejsca.

- Obiecałem, że dawne targowisko odzyska swój blask i właśnie to robimy – mówi burmistrz.

W grudniu 2024 roku miasto zakończyło proces zakupu prawa użytkowania wieczystego działek znanych jako "Manhattan". Ten zakup otworzył nowe możliwości dla mieszkańców, w tym stworzenie parkingu oraz przywrócenie funkcji handlowych na tym terenie. Władze miasta liczą, że nowe stoiska przyciągną zarówno sprzedawców, jak i klientów, co pozwoli na ożywienie lokalnego handlu.

Trwa głosowanie...

Czy na dawnym "manhattanie" powinno powstać targowisko?

Dawny "Manhattan" w Aleksandrowie Kujawskim był niegdyś tętniącym życiem miejscem, gdzie mieszkańcy z całego powiatu mogli nabywać różnorodne towary. Na targowisku można było znaleźć nie tylko świeże warzywa od lokalnych rolników, ale także odzież i inne artykuły codziennego użytku. Miejsce to cieszyło się dużą popularnością, a jego renowacja ma na celu przywrócenie dawnej atmosfery oraz wprowadzenia estetyki do centrum miasta.

Koszt zakupu jednego stanowisko to około 6 tys. złotych, miasto planuje kupić sześć takich pomieszczeń.

Osoby zainteresowane wynajmem przestrzeni handlowych na dawnym "Manhattanie" mogą już zgłaszać się do urzędu miejskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska