Zabójstwo 28-letniej Pauliny. Zatrzymano Gruzina...

  Zabójstwo 28-letniej Pauliny. Zatrzymano Gruzina podejrzanego o morderstwo [ZDJĘCIA]

  (LS)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Zabójstwo 28-letniej Pauliny. Zatrzymano Gruzina podejrzanego o morderstwo
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  39-letni Gruzin Mamuka K., podejrzewany o brutalne zabójstwo 28-letniej Pauliny D., został zatrzymany w Kijowie, na Ukrainie. Teraz trwa procedura ekstradycyjna.
  -Policjanci z KWP w Łodzi i Biura Kryminalnego KGP zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Kijowa około 6.00 przy wsparciu policjantów ukraińskich i oficera łącznikowego Gruzji- informuje Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi.
  Tutaj doszło do krwawej zbroni! Zobacz wnętrze hostelu przy ul. Żeromskiego
  Został obalony na ziemię i skuty kajdankami.
  Gruzin zostanie osadzony w ukraińskim areszcie. W przyszłym tygodniu polska prokuratura wystąpi o jego ekstradycję. Grozi mu dożywocie.

  ***
  10 dni po brutalnym morderstwie Pauliny D. prokuratura wystawiła list gończy za podejrzanym. Tymczasem już 21 października, czyli dzień po bestialskiej zbrodni, poszukiwany listem gończym Gruzin przekroczył granice kraju. Okazuje się, że to ten sam mężczyzna, z którym 28-latka widziana była ostatni raz na kamerze monitoringu miejskiego!

  39-letni Gruzin jest podejrzany, że 20 października w bestialski sposób zamordował na tle seksualnym 28-letnią Paulinę D. Zbrodnia wydarzyła się w hostelu przy ul. Żeromskiego.

  Podejrzany nazywa się KHETSURIANI MAMUKA, ma zielone oczy i 178 cm wzrostu. Urodził się w Gruzji, w miejscowości Kutaisi. Jest krępej budowy ciała, w ostatnim czasie posiadał rudy zarost

  - W ostatnim czasie poszukiwany przebywał na terenie Łodzi, skąd wyjechał w godzinach popołudniowych 20 października 2018 roku i 21 października 2018 roku w godzinach porannych przekroczył granicę z Ukrainą. Obecnie prawdopodobnie przebywa na terenie Gruzji - poinformowała 30 października policja.

  Nadal aktywny jest profil na portalu społecznościowym podejrzanego. Znajdują się na nim zdjęcia z Łodzi, m.in. z ul. Piotrkowskiej i z dziedzińca Manufaktury.

  To ten sam mężczyzna, z którym Paulina D. widziana była ostatni raz i którego poszukiwania policja odwołała w czwartek 25 października.

  Dwaj Gruzini i Białorusinka wiedzieli o bestialskim morderstwie

  Wszystkie osoby, które dysponują wiedzą na temat miejsca pobytu ukrywającego się przed organami ścigania proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi przy ulicy Lutomierskiej 108/112 lub telefonicznie pod numerami: 42 665- 21-49, 692- 403- 506 lub 997/112. POLICJA ZAPEWNIA ANONIMOWOŚĆ

  Przypominamy, że ciało Pauliny D., zamordowanej 28-latki, znaleziono w miniony piątek (26 października) w zaroślach przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Zwłoki zawinięte były w folię i znajdowały się w torbie sportowej.  Zobacz też:

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo