Spis treści
Program Oddłużanie we Włocławku w 2024 roku potrwa do listopada
Włocławianie znów mogą skorzystać z Programu Oddłużanie. Od początku jego funkcjonowania, wzięło w nim udział 215 osób, które na konto miasta zwróciły łącznie prawie 430 tysięcy złotych. W 2024 roku program realizowany będzie w dwóch edycjach trwających po pięć miesięcy: od lutego do czerwca i od lipca do listopada. Przedsięwzięcie prowadzi MOPR na mocy porozumienia z Powiatowym Urzędem Pracy i Administracją Zasobów Komunalnych.
- Głównym celem programu jest pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zagrożonym utratą mieszkania w związku z zaległościami w opłatach czynszowych, utrzymanie osób i rodzin w środowisku zamieszkania oraz zapobieganie eksmisjom i bezdomności - informuje włocławski ratusz.
W tych miejscach uczestnicy programu znajdą zatrudnienie
Uczestnicy są zobowiązani przekazywać część wynagrodzenia w ramach spłaty zadłużenia. Osoby zakwalifikowane do programu w tym roku mają możliwość uzyskania zatrudnienia w ramach robót publicznych w:
- Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie,
- Ośrodku Sportu i Rekreacji,
- Miejskim Zakładzie Zieleni i Usług Komunalnych,
- domach pomocy społecznej przy ul. Nowomiejskiej i dobrzyńskiej.
Tyle osób może skorzystać z Programu Oddłużanie 2024 we Włocławku
W każdej edycji w 2024 roku uczestniczyć może 10 osób. Proponowane są następujące stanowiska:
- pracownik gospodarczy - 4 mężczyzn,
- pomoc kuchenna - 1 kobieta,
- pokojowa - 2 kobiety,
- praczka - 1 kobieta,
- pomoc administracyjna - 1 kobieta,
- doręczyciel - 1 mężczyzna.
Takie warunki trzeba spełniać, by dołączyć do Programu Oddłużanie
Zainteresowani udziałem w programie mieszkańcy Włocławka mogą zgłaszać się do Klubu Integracji Społecznej MOPR, przy ul. Okrzei 61 (tel. 54 411 04 37) w godzinach pracy Klubu.
Kwalifikacja do programu odbywa się przy współpracy z PUP i AZK. Warunkiem udziału w nim, jest spełnianie kilku kryteriów:
- posiadanie zadłużenia czynszowego za wynajem lokalu od Administracji Zasobów Komunalnych; posiadanie statusu osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy;
- zawarcie kontraktu socjalnego we właściwej terenowo Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej MOPR.
