Zapaśnikom zabrakło jedynie złota

Zapaśnicy Wisły Świecie tuż po zakończeniu mistrzostw
Zapaśnicy Wisły Świecie tuż po zakończeniu mistrzostw Nadesłane/Grzegorz Sikorski
Siedem medali w Krajowych Mistrzostwach Młodzików LZS zdobyli zapaśnicy z Kujawsko-Pomorskiego.

Zawody odbyły się w Bielawie. Nasze województwo reprezentowali reprezentanci MLKS „Wisła” Świecie, UKS Sicienko, Victorii Osielsko i ULKS „Gryf” Wojnowo.

Zapaśnicy ze Świecia wywalczyli 4 krążki. Srebro w wadze 47 kg zdobył Kacper Kiełpiński. W finale musiał uznać wyższość Dominika Mytkowskiego z ZKS Koszalin. Srebrny medal przywiozła również Klaudia Zalewska (37 kg). W jej kategorii startowały cztery zawodniczki, więc rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zapaśniczka Wisły przegrała tylko z Agnieszką Czyżowicz (Orzeł Namysłów). Trzecia w tej samej wadze była Julia Kociemba.

Z kolei Natalia Radzio wywalczyła brąz w wadze 44 kg. Poza tym Kasandra Kiełpińska ( 48 kg) zajęła 7. miejsce, zaś Szymon Wróbel (47 kg). W klasyfikacji klubowej dziewcząt Wisła była czwarta zdobywając 22 punkty.

Na podium stanęli też zawodnicy z Sicienka i Wojnowa. Srebro w 66 kg zdobył Jakub Banaszak (UKS Sicienko). Andrzej Górecki (Gryf Wojnowo) zajął 3. miejsce w wadze 100 kg. Po brąz sięgnęła również jego koleżanka z klubu Kinga Górecka (57 kg).

Ponadto w Bielawie startowali Larysa Krzemkowska (Gryf, 48 kg), Julia Bryl (UKS Sicienko, 52 kg) - obie 9. miejsca oraz Daria Rucińska (Victoria Osielsko, 57 kg) - 11.