MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami impreza sportowa CYKLOCekcyn. Zapisać można się na biegi lub rajd rowerowy na orientację

OPRAC.:
Monika Smól
Monika Smól
Wideo
od 16 lat
Na 29 czerwca zaplanowano czwartą już edycję CYKLOCekcyn. Na wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie, bo to nie tylko wyścig na orientację, rywalizacja i wyzwanie, ale również przygoda.

Rajd odbędzie się w czerwcową sobotę, ale impreza potrwa cały weekend. Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji dla uczestników sportowego wydarzenia.

Przeczytaj także

CYKLOCekcyn to impreza sportowa, bieg i rajd na orientację. Start i meta wszystkich tras znajdować się będzie na plaży przy Jeziorze Cekcyńskim Wielkim.

Jest sześć wyznaczonych tras w różnych stopniach trudności i odległości. Licząca 50 km trasa piesza jest punktowana do Grand Prix Polski. Celem imprezy jest popularyzacja dyscypliny jaką jest biegi na orientację i każda rowerem na orientację.

Jak podkreślają organizatorzy, CykloCekcyn jest to niezwykłe wydarzenie, które wymaga od uczestników dobrej umiejętności szybkiego analizowania terenu, podejmowania trafnych decyzji nawigacyjnych oraz dużej elastyczności. Podstawą sportów na orientację jest umiejętność czytania szczegółowych map terenowych. Te mapy są precyzyjne i zawierają wiele charakterystycznych elementów, co ułatwia orientację w terenie i określenie aktualnej lokalizacji. Wykorzystanie kompasu jest kluczowe do ustalenia kierunków, którymi należy się poruszać. Dzięki niemu można zorientować mapę względem kierunków świata, co umożliwia precyzyjne dopasowanie jej do otaczającego terenu.

Rajd ten tyczy się dwóch dyscyplin sportowych - biegu oraz jazdy rowerem na orientację.

Bieg na orientację to sportowa dyscyplina, w której zawodnicy muszą poruszać się jak najszybciej między punktami kontrolnymi, używając mapy i kompasu do nawigacji. Zazwyczaj odbywa się to w terenie leśnym lub górskim, gdzie uczestnicy muszą radzić sobie z różnymi trudnościami terenowymi, takimi jak wzniesienia, bagna, strumienie itp.

Jazda rowerem na orientację to sport, w którym uczestnicy poruszają się na rowerach, by odnaleźć punkty kontrolne rozmieszczone na terenie. Podobnie jak w tradycyjnym biegu na orientację, uczestnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i muszą przemieszczać się między nimi w określonej kolejności.

Punkty kontrolne to miejsca oznaczone na mapie lub w terenie, które uczestnicy zawodów muszą odwiedzić. Mogą przybierać różne formy, ale często są to siatki drewnianych słupków z dziurkaczem i kodem QR. Zawodnicy muszą dotrzeć do tych punktów i potwierdzić ich odwiedzenie poprzez włożenie specjalnej karty kontrolnej do dziurkacza lub skanowanie kodu QR. Punkty kontrolne są kluczowym elementem w zawodach na orientację, decydującym o poprawności przebiegu trasy i wynikach zawodników.

W rywalizacji można wziąć udział na jednej z tras, różniących się dystansem i limitem czasu. Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania punktów dowolna - scorelauf. Start jest masowy.

Trasy - do wyboru

  • Turystyczno - rekreacyjna 15 km. Osobno kategoria rodzinna i Open. Na trasie rodzinnej przynajmniej jedno dziecko musi być w wieku do 15 lat.

  • Piesza 25 i 50 km. Trasa 50 km zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

  • Klasyfikacja indywidualna na obydwu dystansach.

  • Rowerowa 50 i 100 km. Klasyfikacja indywidualna na obydwu dystansach.

  • Turystyczno - rekreacyjna rowerowa 40 km. Osobno kategoria rodzinna i Open. Na trasie rodzinnej przynajmniej jedno dziecko musi być w wieku do 15 lat.

Imprezę organizuje Gminny Ludowy Klub Sportowy CIS Cekcyn.

Opłaty na poszczególnych trasach:

  • TP15, TP25, TP50, TR40, TR50, TR100 opłaty wynoszą: 100 zł (od 8 do 28 czerwca)

  • Trasa rodzinna i mieszkańcy gminy Cekcyn - opłaty wynoszą: 50 zł (od 8 do 28 czerwca)

  • Istnieje możliwość uiszczenia opłaty w dniu zawodów w Biurze Rajdu w cenie obowiązującej w trzecim terminie, ale zapis w dniu zawodów może nie zapewnić pełnego pakietu startowego.  

Każdy z uczestników otrzyma koszulkę rajdową!

Dowiedz się również

Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy:- koszulka rajdowa- medal rajdu CykloCekcyn- kupon na ciepły posiłek po rajdzie- kupony pozwalające korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego na plaży w Cekcynie i minigolfa- numer startowy- zestaw map i karta startowa- punkty żywieniowe na trasie rajdu

Nagrody główne zostały przewidziane dla pierwszych trzech zawodników, drużyn. Losowanie nagród nastąpi też wśród wszystkich uczestników imprezy na uroczystym zakończeniu w sobotę o godz. 19.

Szczegóły na stronie: www.ciscekcyn.pl

Patronat nad wydarzeniem objęła Gazeta Pomorska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przed nami impreza sportowa CYKLOCekcyn. Zapisać można się na biegi lub rajd rowerowy na orientację - Tuchola Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska