Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaplanowano mniej miejsc w przedszkolach we Włocławku, ale i tak dla wszystkich powinno wystarczyć

Joanna Chrzanowska
Joanna Chrzanowska
Wojciech Alabrudziński
Jak już pisaliśmy marzec jest miesiącem rekrutacji do miejskich przedszkoli i szkół podstawowych. Co ciekawe, w tym roku przygotowano mniej miejsc dla przedszkolaków. Dlaczego?

W trwającym roku szkolnym przygotowano 2650 miejsc w przedszkolach publicznych dla maluchów. Do miejskich placówek uczęszcza jednak o około 100 dzieci mniej, dlatego na przyszły toku zaplanowano 2580 miejsc.

- Obowiązek korzystania z edukacji przedszkolnej w klasach zerowych dotyczy tylko dzieci 6-letnich - mówi Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka, odpowiedzialna m.in. za edukację. - Dla dzieci 3-, 4- i 5-letnich takiego obowiązku nie ma. Poza tym w naszym mieście jest dużo przedszkoli niepublicznych, dla których gmina miasto Włocławek nie jest organem prowadzącym.

Przypomnijmy terminy rekrutacji. Od 1 do 8 marca bowiem rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola, powinni złożyć deklaracje o pozostawieniu malucha w dotychczasowej placówce. Od 11 do 22 marca odbywać się będą zapisy do przedszkoli. Wnioski od 25 do 29 marca weryfikować będzie komisja. Ogłoszenie wyników naboru zaplanowano na 1 kwietnia. Od 2 do 11 kwietnia rodzice będą mieli czas na podpisywanie deklaracji woli o korzystaniu z wychowania przedszkolnego. Jej niezłożenie będzie równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu. Dodajmy, że od 3 czerwca do 1 sierpnia zaplanowano postępowanie uzupełniające, a na 12 sierpnia poinformowanie o jego rezultatach.

Z kolei 15 szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest włocławski magistrat, przygotowano 905 miejsc w 37 klasach pierwszych. Od 1 do 8 marca rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły mogą składać odpowiednie zgłoszenia. Od 11 do 22 marca będą prowadzone zapisy dzieci spoza obwodu. Od 25 do 29 marca komisja będzie weryfikowała chętnych spoza obwodu. 1 kwietnia poznamy listę wstępnie zakwalifikowanych. Od 2 do 11 kwietnia rodzice tych dzieci będą musieli potwierdzić, że chcą, by ich dziecko uczęszczało do konkretnej placówki.

Flash Info odcinek 4 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska