Tyle można zarobić w komisji wyborczej - nowe wyższe stawki
Wybory samorządowe w Polsce - 7 kwietnia 2024 roku zorganizowana zostanie pierwsza tura wyborów samorządowych. W godz. 7-21 Polacy udadzą się do lokali wyborczych, by oddać głos na wybranych przez siebie kandydatów - Polacy wybiorą samorządowców na poziomie województw, powiatów i gmin. 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta, którzy nie osiągnęli większości głosów w pierwszej turze.
Dla niektórych będzie to także okazja, by dorobić, ponieważ członkowie obwodowych komisji wyborczych za wypełnianie swoich obowiązków otrzymują zryczałtowaną dietę.
Członkom terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z wykonywaniem czynności wyborczych - wynika z uchwały PKW z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie wynagrodzeń dla członków komisji wyborczych w wyborach samorządowych.
Członkowie komisji wyborczej otrzymają w tym roku wyższe diety niż w poprzednich latach. Państwowa Komisja Wyborcza podniosła wysokość diet przysługujących członkom obwodowych komisji w wyborach parlamentarnych. Nowe stawki za pracę w komisji wyborczej są wyższe niż do tej pory i wynoszą się od 700 do 1500 zł. Stawki różnią się zależnie od pełnionej przez daną osobą funkcji. Członkowie komisji wyborczych mogą również liczyć na dodatkowe przywileje.
Takie są nowe stawki za pracę w komisji wyborczej. Oto najważniejsze informacje
Osoby, które pracują przy wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku, zarobią nawet 1500 zł.
- Jakie są nowe stawki za pracę w obwodowej komisji wyborczej?
- Kto może pracować w komisji wyborczej?
- Kto nie może zasiadać w komisji wyborczej?
- Jakie są obowiązki obwodowej komisji wyborczej?
- W jaki sposób dołączyć do obwodowej komisji wyborczej?
Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz teraz w naszej galerii: