https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zarobki w policji - stopnie i grupy zaszeregowania. Tyle zarabia się jako policjant w tym roku

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
W Policja jest wolnych aż 13 tys. wakatów (dane z marca 2023), a najwięcej policjantów brakuje w komendzie stołecznej, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. Zarobki policjantów nie należą do najgorszych, bo już na początku kariery w służbach można liczyć na 3,6 tys. złotych na rękę. Zobaczcie jakie wynagrodzenia i dodatki mają policjanci w 2023 roku.

Zarobki w policji są określane przez ustawy i rozporządzenia. Podstawową kwotę zarobków policjantów ustala się na podstawie stopnia policyjnego oraz doświadczenia zawodowego. Ponadto policjanci mogą otrzymać dodatki za różne elementy, takie jak nadgodziny, praca w nocy, praca w dni świąteczne, czy specjalne zadania i funkcje.

Koniecznie przeczytaj:Takie kary grożą teraz za nieprawidłowe używanie świateł w samochodzie. Jaki mandat za brak świateł?

W tym roku ze służby odeszło już 6,5 tys. osób, przyjęto 772 – pisze „Rzeczpospolita”.

Wynagrodzenia w policji są zależne od wielu czynników. W skład wynagrodzenia policjantów wchodzą:

  • wynagrodzenie zasadnicze, które jest zależne od grupy zaszeregowania,
  • dodatek stażowy,
  • dodatek służbowy, funkcyjny oraz za stopień.

Tyle zarabiają policjanci w 2023 roku

Zgodnie z danymi z czerwca 2022 roku, w policji zatrudnionych było 98,5 tys. osób. Spośród nich 84,8 tys. osób pracowało w grupach zaszeregowania od 1. do 6. Wysokość wynagrodzeń policjantów w różnych grupach zaszeregowania znajdziecie w poniższej galerii:

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska