Zawisza Bydgoszcz lepszy od Stomilu Olsztyn. Wygrał 3:0!

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz walczy o powrót do ekstraklasy.
Zawisza Bydgoszcz walczy o powrót do ekstraklasy. Filip Kowalkowski
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz wygrał ze Stomilem Olsztyn.

To był hit weekendowej serii zmagań. Do Bydgoszczy przyjechał bowiem lider pierwszoligowej tabeli. Początkowo gracze Stomilu byli aktywniejsi, ale brakowało im pewności w grze. Utracili ją do końca, gdy tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Zawisza objął prowadzenie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Szymon Lewicki.

Zapis relacji na żywo: Zawisza - Stomil na żywo

Po zmianie stron dominowali niebiesko-czarni. Piłkarze z Olsztyna nie potrafili stworzyć sobie wielu sytuacji do strzelenia gola. Najlepszą z nich zmarnował Głowacki. Zawiszanie natomiast byli skuteczni. W 60. minucie na 2:0 podwyższył Sylwester Patejuk, a później wynik meczu ustalił Lewicki, który ponownie wpisał się na listę strzelców.

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0
Bramki: Lewicki (44, 81), Patejuk (60).
ZAWISZA: Sapela - Igumanowić, Wełnicki, Stawarczyk, Nykiel - Drygas, Kona (88. Cywiński) - Łukowski (76. Smektała), Mica, Patejuk - Lewicki (85. Gajewski).
STOMIL: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak (46, Głowacki), Remisz, Głowacki, Nishi (64. Meschia), Szymonowicz, Trzeciakiewicz, Suchocki - Kujawa.