https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawisza Bydgoszcz pokonał GKS Bełchatów! [wideo, zdjęcia]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów.
Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów. Fot. Andrzej Muszyński
Na zakończenie 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza podejmował GKS Bełchatów. Wygrał 2:1!

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów 2:1

Pierwsza połowa nie należała do szczególnie ciekawych. Na pierwszy celny strzał zawiszan trzeba było czekać aż do 31. minuty. Wtedy to z rzutu wolnego uderzał Petasz. Chwilę później w bramkę trafił jeszcze Masłowski, ale Malarz nie miał problemów z interwencją.

Zapis relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów na żywo

W 33. minucie minucie Micael nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Wrońskiego i sędzia Jarosław Przybył zdecydował się podyktować rzut karny dla GKS. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Mójta i bełchatowianie prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla zawiszan, bo Witan zmuszony był do interwencji po strzale Poźniaka. W 48. minucie faulowany przed polem karnym GKS był Masłowski. Do piłki podszedł Petasz, precyzyjnie uderzył i wyrównał stan meczu.

- Jeszcze jeden gol, jeszcze jeden - skandowali kibice. A piłkarze Zawiszy byli jeszcze bardziej ofensywnie usposobieni. Nagrodzeni za swoją postawę mogli zostać w 70. minucie, ale Carlos z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę!

Cierpliwość i ambicja popłaca. Zawiszanie przekonali się o tym w 89. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Masłowski, zapewniając, jak się później okazało zwycięstwo, zwycięstwo niebiesko-czarnym!

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów 2:1 (0:1)

ZAWISZA: Witan - Ziajka, Pereira, Strąk, Petasz - Carlos (86. Łukowski), Drygas, Goulon (78. Alvarihno), Wójcicki (62. Wagner) - Masłowski - Kadu.

GKS: Malarz - Basta, Telichowski, Baranowski, Mójta - Baran, Rachwał - Wroński, Poźniak, Prokić - Bartosiak.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska