Zawisza Bydgoszcz pokonał Miedź Legnica. Zdobył 4 bramki! [wideo, zdjęcia]

Jakub Stykowski
Jednego z goli strzelił Szymon Lewicki.
Jednego z goli strzelił Szymon Lewicki. fot. Paweł Skraba
W meczu 4. kolejki pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał Miedź Legnica. Katastrofalne błędy popełnił bramkarz zespołu gości.
Zawisza Bydgoszcz 4:1 Miedź Legnica

Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica

To był mecz prawdy dla Zawiszy. Bydgoszczanie po zwycięstwach z Chrobrym (Puchar Polski) oraz z Pogonią Siedlce podejmowali Miedź, zespół który również ma ekstraklasowe aspiracje.

Zapis relacji na żywo: Zawisza - Miedź na żywo

W zespole z Legnicy gra wielu doświadczonych piłkarzy, chociażby: Marek Gancarczyk, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński czy Bartosz Ślusarski. Ten ostatni jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Fatalny błąd w 8. minucie popełnił bowiem Łukasz Nawotczyński.
Po stracie bramki zawiszanie nie grali najlepiej. Podopieczni Mariusza Rumaka przeprowadzili momentami akcje w ślamazarnym tempie. W 35. doprowadzili jednak do wyrównania. Wtedy to z około. 16 metrów uderzył Smektała, piłka odbiła się od poprzeczki bramki Miedzi i wpadła do siatki.

Po zmianie stron niebiesko-czarni prezentowali się lepiej, a przede wszystkim byli skuteczniejsi. W 49. minucie było już 2:1 dla Zawiszy. Panajotov trafił w poprzeczkę, a do siatki piłkę z najbliższej odległości dobił Lewicki.

W 65. minucie Zawisza dobił rywala. Fatalny błąd popełnił bramkarz Miedzi, a wykorzystał go Panajotow. Okazało się, że to nie ostatni kuriozalny błąd bramkarza gości. 10 minut później Smug nie zdołał obronić "strzału rozpaczy" Smektały.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - MIEDŹ LEGNICA 4:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartosz Ślusarski 8. - asysta Daniel Feruga, 1:1 Jakub Smektała 35. - bez asysty, 2:1 Szymon Lewicki 49. - bez asysty, 3:1 Vasyl Panajotov 65. - bez asysty, 4:1 Jakub Smektała 76. - bez asysty.

ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Sapela - Nykiel, Wełnicki, Nawotczyński, Igumanović - Drygas, Kona - Panayotov, Smektała (88. Żylski), Łukowski (90. Ciechanowski) - Lewicki (87. Gajewski).
Żółte kartki: Wełnicki, 17. - faul, Nykiel, 40. - faul.

MIEDŹ (trener Ryszard Kuźma): Smug - Bartczak, Midzierski, Telichowski, Trifonow - Łobodziński (77. Kakoko), Daniel (73. Labukas), Garguła (64. Gancarczyk), Cierpka, Feruga - Ślusarski.
Żółte kartki: Daniel, 28. - faul, Cierpka, 48. - faul.