Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz po przeciętnej grze zremisowali 1:1 z Polonią Bytom.

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom 1:1 (1:1)
Bramki: Jakub Wójcicki (34) - Krzysztof Hrymowicz (40, samobójcza)
ZAWISZA: Witan - Cuper, Hrymowicz, Jankowski, Oleksy - Zawistowski, Ekwueme - Błąd (76. Jackiewicz), Geworgian (83. Imeh), Masłowski (60. Piętka) - Wójcicki.
POLONIA: Balaż - Sinclair, Killar, Gamla, Kulpaka, Góral (90. Pietrowski), Alancewicz (87. Mateusiak), Mąka, Michalak, Paulista (58. Wojsyk), Świerczok.
Żółte kartki: Ekwueme, Geworgian, Hrymowicz (dla Zawiszy).
Czerwona kartka: Ekwueme (Zawisza, 92., druga żółta za faul taktyczny).

Przeczytaj też: Zawisza Bydgoszcz nadal niepokonany! [wideo, zdjęcia]

Zawiszanie do meczu z Polonią Bytom podeszli z zamiarem zmazania plamy po sobotnim blamażu z Arką Gdynia (2:5 - przyp. red.). Zapowiadali walkę o zwycięstwo do ostatniej minuty. W 34. minucie bydgoszczanie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Zawistowski, a w polu karnym piłkę trącił Jakub Wójcicki i wpakował ją do siatki Juraja Balaża. Ku nieszczęściu lidera I ligi, z prowadzenia cieszyli się zaledwie sześć minut. Z prawej strony zacentrował Brazylijczyk Jean Paulista, a Krzysztof Hrymowicz tak nieszczęśliwie wybił futbolówkę, że umieścił ją w bramce Andrzeja Witana.

W drugiej połowie Zawisza miał przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Co prawda podopieczni trenera Janusza Kubota zdobyli gola, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej przy dobitce Wójcickiego. W końcówce bydgoszczanie nacierali na bramkę Balaża, ale defensorzy Polonii spisywali się bez zarzutu. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry Zawisza stracił Martinsa Ekwueme, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Mimo remisu z polonistami, piłkarze niebiesko-czarnych zachowali status lidera I ligi. Z dorobkiem 29 punktów wyprzedzają po 14. kolejkach drugi Piast Gliwice o trzy punkty.