Budżet obywatelski to inicjatywa, której celem jest zaktywizowanie mieszkańców do działań na rzecz własnego środowiska - bardzo konkretnych, bo wspartych równie konkretną kwotą. To druga odsłona przedsięwzięcia, którego adresatem są sami mieszkańcy.
Na zadania zgłoszone przez mieszkańców do realizacji w 2018 r. przeznaczono 150 tys. złotych. Pieniędzy tych nie można jednak wydać w dowolny sposób. Koszt realizacji pojedynczego zadania w ramach projektu nie może przekroczyć kwoty 75 tys. zł i musi zostać w całości zrealizowany w 2018 roku. Zgłoszenia mogły dotyczyć wyłącznie zadań inwestycyjnych - np. budowa ulicy, remont obiektu, itp. Wnioski te zostały zweryfikowane pod względem zgodności z regulaminem. Oddano ogółem 1131 kart , w tym 1040 ważnych.
Przeczytaj także: Cud w Bydgoszczy? Po przerzutach ani śladu!
Najwięcej - 305 głosy zyskały projekty: budowy parku do ćwiczeń kalisteniki oraz budowa terenu wypoczynku i rekreacji z sensoryczną odnową - 302 głosy.
Mniej osób głosowało na budowę miejsc parkingów (198), czy budowę siłowni zewnętrznej (235). Dwa pierwsze projekty będą realizowane w przyszłym roku.
Ragnar, Zara i Marietta. Najoryginalniejsze imiona polskich dzieci
Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.
