https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zderzenie pociągu towarowego z dostawczym mercedesem w Skępem [zdjęcia]

JPL
Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę (3 października) rano, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Koziołku w gm. Skępe.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że pociąg towarowy relacji Raciąż-Tarnowskie Góry, uderzył w tył zjeżdżającego z torów dostawczego mercedesa vito.

Kierująca autem 28-latka miała bardzo dużo szczęścia, że wyszła z tego bez obrażeń. Zarówno ona, jak i maszynista pociągu byli trzeźwi. Kobieta za niezachowanie szczególnych środków ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu, została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Tłumaczyła, że oślepiło ją słońce i nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu. W wyniku usuwania skutków zdarzenia pociąg ruszył w dalszą trasę z ponad 3-godzinnym opóźnieniem.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska