Zginęli w wypadku pod Wrocławiem. Osierocili malutkie dzieci, jedno jeszcze się nie urodziło. Trwa zbiórka pieniędzy

ADA, JEW
Paweł "Świstak" Miecznikowski to jedna z ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło w ostatnią sobotę na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Citroen berlingo wjechał pod rozpędzony pociąg na przejeździe bez zapór. Na miejscu zginęło pięciu młodych mężczyzn. Paweł pochodzący z Wałbrzycha był jedynym żywicielem rodziny, po jego śmierci żona Amelia i mała córeczka Pola (na zdjęciu z Pawłem) zostały same. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę i apelują o pomoc. Uzbierano już ponad 23 tysiące złotych. W Boże Ciało zbiórkę uruchomiono także dla Pani Małgorzaty, która została sama z 16-miesięczną Mają i drugim dzieckiem "w drodze".

Paweł "Świstak" Miecznikowski to jedna z ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło w ostatnią sobotę na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Citroen berlingo wjechał pod rozpędzony pociąg na przejeździe bez zapór. Na miejscu zginęło pięciu młodych mężczyzn. Paweł pochodzący z Wałbrzycha był jedynym żywicielem rodziny, po jego śmierci żona Amelia i mała córeczka Pola (na zdjęciu z Pawłem) zostały same. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę i apelują o pomoc. Uzbierano już ponad 23 tysiące złotych.

W Boże Ciało zbiórkę uruchomiono także dla Gosi, narzeczonej Kamila Piątka, który osierocił nie tylko ją, ale także 16-miesięczną Mają i nienarodzone jeszcze dziecko - Pani Małgorzata jest w czwartym miesiącu ciąży! Jej przyjaciółka na portalu Pomagam.pl tak opisuje sytuację:
"Gosia nie ma swojego mieszkania ,bo nad wszystkim wspólnie pracowali z Kamilem. Byli bardzo dobra i szanująca się para idącą do przodu . Pomagali ludziom . Kamil miał bardzo dobre serce. Kiedy już zaczęli się organizować i układać sobie życie -On zginął tragicznie. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wyprawkę dla dziecka Gosi i Kamila , na wyżywienia i opiekę zdrowotną Gosi i jej dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone również na wizyty u terapeuty do których Gosia w ciąży będzie zmuszona ,ponieważ nie może w tak ciężkiej sytuacji przyjąć nawet leków na uspokojenie."

ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA PANI MAŁGORZATY PROWADZONA JEST TUTAJ

Trwa także zbiórka dla innej rodziny, która straciła w tym tragicznym wypadku najbliższą i ukochaną osobę. Swojego męża straciła Joanna, a ojca kilkuletni Filip.
- Nigdy nikomu nie odmawiał pomocy, bezinteresowny, sumienny pracowity i oddany zasadą które wykształtowały go na wspaniałego człowieka jakim był, jest i będzie w naszych sercach. Tragedia nie zabiera ze sobą problemów, zabiera tylko te dobre rzeczy, dlatego zwracam się z prośba o wsparcie dla kochanej żony Asi i jedynego cudownego syna Filipa o pomoc w pierwszych momentach tej tragedii - pisze na portalu Pomagam.pl brat zmarłego tragicznie Pawła Chwastyka.

W tej akcji udało się już zebrać ponad 4 tysiące złotych. A pomóc można tutaj:

LINK DO ZBIÓRKI DLA FILIPA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę (15 czerwca 2019) wieczorem na lokalnej drodze pomiędzy wsią Sokolniki a Kątami Wrocławskimi. Samochód citroen berlingo znalazł się na przejeździe kolejowym w tym samym momencie, co pociąg "Kamieńczyk" relacji Szklarska Poręba - Poznań (w skróconej wersji do Lubonia pod Poznaniem).

Dziś już wiadomo z całą pewnością, że w wypadku zginęło pięciu młodych mężczyzn. Najmłodszy z nich miał 25 lat, a najstarszy zaledwie 33 lata. Wśród nich był też pochodzący z Wałbrzycha, a mieszkający we Wrocławiu, Paweł Miecznikowski.

Parafrazując słowa S. Berry'ego, "Gdyby wszyscy przyjaciele Pawła skoczyli z mostu, On nie skoczyłby z nimi. Stałby na dole i czekał aby ich złapać". Znamy jeszcze setki ciepłych, dobrych, złotych myśli o przyjaźni. Wszystkie one oddają w pełni naturę Pawła - Męża, Ojca, Syna, Brata, Przyjaciela - napisali organizatorzy zbiórki pieniędzy dla jego rodziny.

Dwie najważniejsze Kobiety w życiu Pawła zostały same i to im pomożemy. Paweł był jedynym żywicielem swojej rodziny, to on niósł na swoich barkach troskę o sprawy finansowe. Chcemy, aby w pierwszym etapie po Jego śmierci, Amelia i Pola miały choć w tym obszarze odrobinę ulgi... - napisali na portalu Pomagam.pl jego przyjaciele. W ciągu kilku dni zebrano już ponad 23 tys. złotych dla najważniejszych kobiet w życiu Pawła Miecznikowskiego - córki Poli i żony Amelii. Wy także możecie im pomóc.

LINK DO ZBIÓRKI NA PORTALU POMAGAM.PL

Organizatorzy zbiórki informują, że wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane żonie Pawła - Amelii Miecznikowskiej, która została poinformowana o zbiórce i wyraża na nią zgodę.

W TYM MIEJSCU DOSZŁO DO TEGO TRAGICZNEGO WYPADKU:

ZOBACZ TAKŻE:

Tragedia na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Nie żyje 5...

Pięć osób zginęło pod Wrocławiem. Zidentyfikowano wszystkie ofiary

W tragicznym wypadku zginęli także mieszkańcy gminy Kostomłoty (powiat średzki) oraz gminy Kąty Wrocławskie (powiat wrocławski).

W gminie Kąty Wrocławskie ogłoszono żałobę na najbliższą sobotę:

Wideo

Dodaj ogłoszenie