Zielony Rynek we Włocławku. To jeszcze nie finisz

  Zielony Rynek we Włocławku. To jeszcze nie finisz

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wciąż trwa układanie kostki

  Wciąż trwa układanie kostki ©wa

  Zielony Rynek wciąż w przebudowie! - Niech wreszcie ten bałagan się skończy ! - niecierpliwią się właściciele sklepów i punktów usługowych. Ale końca robót jeszcze nie widać.
  Wciąż trwa układanie kostki

  Wciąż trwa układanie kostki ©wa

  Właściciele sklepów i zakładów usługowych na Zielonym Rynku mają dość przebudowy placu. Na szczęście, do większości punktów można już dojechać autem, ale nie cała jezdnia jest otwarta dla ruchu. Na niewielkim odcinku przy "Hali" od strony ul. Związków Zawodowych trwa jeszcze układanie kostki. Poprawiana jest też nawierzchnia od strony ulicy Miedzianej.

  Właściciele sklepów i zakładów usługowych, którym z powodu przebudowy placu znacząco spadły obroty, z niecierpliwością czekają na finisz prac. - Dziś to wygląda lepiej niż wczoraj, ale z niech wreszcie ekipy zrobią i sobie pójdą - mówi Wioletta Lewandowska, właścicielka kwiaciarni.

  Przebudowa Zielonego Rynku to jedna z wielu inwestycji rozpoczętych w tym roku. Władze miasta obiecywały, że roboty zakończą się w ubiegłym miesiącu. Umowa zobowiązywała bowiem wykonawców - konsorcjum, które utworzyły Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne "Rembud" z Włocławka i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Torunia, do zakończenia prac 30 września.

  Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek

  Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek  Do tego czasu miała być m.in. zmodernizowana sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wybudowane nowe chodniki, położona nowa nawierzchnia jezdni, zamontowana fontanna, zmieniona tzw. mała architektura i układ zieleni. Tak się jednak nie stało. Ekipy wciąż pracują, roboty nadal trwają, choć w części pomiędzy "Halą" PSS a gmachem Urzędu Miasta Zielony Rynek prezentuje się już przyzwoicie. Na szczęście, także "Hala" należąca do PSS "Społem" jest odnawiana i nie stanowi dysonansu dla coraz ładniejszego Zielonego Rynku.

  Kiedy finisz prac? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dopiero 30 listopada. - Urząd Miasta nalicza wykonawcy za każdy dzień zwłoki odsetki karne - mówi Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta Andrzeja Pałuckiego.

  Urząd Miasta inkasuje codziennie około 8 tysięcy złotych.
  Udostępnij
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej