Zima 2018/2019 pogoda. Jaka będzie nadchodząca zima? Sprawdź długoterminową prognozę! W październikowe poranki odczuliśmy już przyjście chłodniejszego powietrza. Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszych mrozów? Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź pierwsze prognozy na nadchodzącą zimę.

Zima 2018/2019 pogoda

Choć październikowe poranki są chłodne, to jednak w dzień temperatura jest zaskakująco wysoka. Na termometrach już mieliśmy ponad 20 stopni. Słoneczna jesień ma się utrzymać przynajmniej do 20 października. Będzie słonecznie i ciepło, a słupki rtęci nadal będą wskazywały wysokie wartości.

Zobacz także: Pogoda na Wszystkich Świętych 2018 [długoterminowa prognoza]

Jaka będzie zima 2018/2019?

W tym roku pogoda lubiła nas zaskakiwać. Lato przyszło wyjątkowo wcześnie, bo już w maju przez długi czas utrzymywały się wysokie temperatury, które przez niemal cały czas pozostały z nami aż do września. Niektórzy twierdzą, że skoro lato było tak długie, to zima będzie krótka, ale bardzo sroga.

Zobacz galerię

Pogoda na zimę 2018/2019

Według pierwszych prognoz na zimę 2018/2019 pierwsze mrozy mają pojawić się w listopadzie. Prawdziwa zima nadejdzie w grudniu. Będzie mroźno, a do tego spadnie śnieg. Taka pogoda ma być również w styczniu. Jest zatem szansa, że święta Bożego Narodzenia będą białe!

Należy jednak pamiętać, że są to wstępne prognozy. W ciągu kolejnych tygodni pogoda może się diametralnie zmienić i zaskoczyć wielu z nas.