https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złoto dla gospodarzy

Andrzej Bartniak
Rzuty podkową. Na zdjęciu Jarosław  Rządkowski, broniący barw Świecia.
Rzuty podkową. Na zdjęciu Jarosław Rządkowski, broniący barw Świecia. Andrzej Bartniak
Andrzej Sitkiewicz, wójt Bukowca najlepiej rzucała ringo. Stefan Łysek, przewodniczący Rady Gminy w Świekatowie był niepokonany w pchnięciu kulą. Reprezentacje ośmiu gmin powiatu świeckiego rywalizowały w minioną sobotę w turnieju sportowo-rekreacyjnym.

     W programie imprezy, odbywającej się na stadionie w Lnianie, znalazło się aż siedemnaście konkurencji. I chociaż, spora część uczestników, kontakty ze sportem ogranicza do spacerów, na pewno nikomu nie można było zarzucić braku sportowej pasji. W imprezie mogły brać udział wyłącznie osoby niezrzeszone. Tak więc w konkurencjach lekkoatletycznych nie mogli wystąpić np. zawodnicy świeckiej Wdy.
     Wójtowie i ringo
     
Chyba największe emocje wzbudzały dyscypliny, w których startowali samorządowcy. I tak, w rzutach kółkami ringo, dla wójtów i burmistrzów, wygrał Andrzej Sitkiewicz, przed Markiem Topolińskim i Mirosławem Osiewiczem. Czwarty był Franciszek Koszowski, a piąty Tadeusz Pogoda. Przewodniczący Rad konkurowali w pchnięciu kulą. Zwycięzcą okazał się Stefan Łysek, który pokonał m. in. Romana Waśkowskiego (Osie), Jana Podwalskiego (Lniano), Leszka Podgórskiego (Bukowiec), Romana Śliża (Pruszcz). Z kolei dla przewodniczących rad gminnych LZS przygotowano rzuty podkową. Najlepiej poradził sobie z tym Marian Chruszczewski (Świekatowo), Stanisław Gołuński (Jeżewo), Zbigniew Stożek (Bukowiec), Tadeusz Ponikowski (Dragacz), Włodzimierz Kiełczyński (Osie).
     Co sił w nogach i rękach
     
W sztafecie olimpijskiej najszybciej pobiegli zawodnicy z Pruszcza (Alicja Kempa, Łukasz Stec, Magdalena Jabłońska i Remigiusz Woluszewski), drugi był Bukowiec (Joanna Kwiatkowska, Bartosz Krzemkowski, Małgorzata Szczukowska i Roman Kutowski), a trzecie Świekatowo (Robert Nieżurawski, Wojciech Brzoskowski, Aleksandra Pik, Magdalena Kufel). O tym, że mieszkańcom Lniana, co jak co, ale krzepy nie brakuje udowodnili w przeciąganiu liny. W tej konkurencji tryumfował zespół w składzie: Danuta Klimczak, Jerzy Demnek, Zygmunt Kocikowski, Sławomir Kulczyk, Mariusz Adamowski. Stopień niżej na podium stanęli sąsiedzi ze Świekatowa: Ewa Mańja, Tomasz Mańja, Tadeusz Lipski, Benedykt Nowacki, Kazimierz Zieliński. Trzecie było Osie: Joanna Witkowska, Wiesław Witkowski, Ryszard Lisiak, Michał Szwochert, Piotr Szwochert.
     Rzuty jajkiem, które należało złapać, dostarczyły najwięcej śmiechu. Przynajmniej dla widowni. Wyjątkową finezją wykazała się drużyna z Lniana - Justyna Dembek i Tadeusz Roczyński. Drugie było Jeżewo - Dorota Pnioła i Maciej Bodarecki, a trzeci Dragacz - Katarzyna Młynek i Mirosław Kulaszewski.
     Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najwięcej - 144, zgromadziło ich Lniano. Drugie z dorobkiem 135 pkt. było Świekatowo, trzecie Świecie - 127 pkt, czwarty Pruszcz - 122 pkt. piąty Bukowiec - 121. szósty Dragacz - 120, siódme Osie - 118, ósme Jeżewo - 117.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska