Maciej Szczepański nazywany "Krwawym Maćkiem" był rzeczywistym twórcą potęgi propagandowej polskiej telewizji za czasów rządów Edwarda Gierka i współtwórcą jego propagandy sukcesu.
Wprowadził do telewizji rozrywkę i publicystykę na wysokim poziomie, choć niepozbawioną cech agitacyjnych i propagandowych. Wcześniej na Śląsku doprowadził do tego, że prowincjonalna "Trybuna Robotnicza" stała się największą gazetą w kraju, bijąc nakładem nawet ogólnopolską partyjną "Trybunę Ludu".
Sam w wywiadach mówił, że telewizja pod jego zarządem zjadłaby TVN i Polsat. Mariusza Waltera określał nawet jako technika sanitarnego przyuczonego do dziennikarstwa
Maciej Szczepański urodził się w Sosnowcu w 1928 roku. Tu kończył szkołę średnią. Studiował na UJ. Poza dziennikarstwem zajmował się też polityką, startując kilkukrotnie w wyborach do Sejmu PRL z okręgu rybnickiego.
Jako prezes telewizji odpowiedzialny m.in. za transmisje z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski kazał kamerzystom pokazywać jak najwięcej zbliżeń ojca świętego, by uniknąć pokazywania tłumów. Tę samą pielgrzymkę wykorzystał jednocześnie do rozbudowy bazy transmisyjnej TVP.
CZYTAJ KONIECZNIE:
KIM NAPRADĘ BYŁ MACIEJ SZCZEPAŃSKI? CZYTAJ WIĘCEJ
*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Najlepsze życzenia SMS na święta Bożego Narodzenia
*Tani karp na święta: Gdzie i za ile kupić rybę?
*Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
*Tragiczny wypadek w Tychach: Dzieci zginęły, chociaż przejście było dobrze oświetlone