Znamy wyniki badań mikrobiologicznych wody w Balatonie....

  Znamy wyniki badań mikrobiologicznych wody w Balatonie. Kąpielisko miejskie może tutaj powstać

  MP

  Express Bydgoski

  Aktualizacja:

  Badania wody są pomyślne. Za dwa lata Balaton na Bartodziejach może stać się kąpieliskiem miejskim.

  Badania wody są pomyślne. Za dwa lata Balaton na Bartodziejach może stać się kąpieliskiem miejskim. ©Dariusz Bloch

  Wyniki badań mikrobiologicznych wody w zbiorniku Balaton na bydgoskich Bartodziejach, jakie na zlecenie ratusza przeprowadził sanepid, są pomyślne. Nie ma przeszkód, by uruchomić w tym miejscu kąpielisko miejskie.
  Badania wody są pomyślne. Za dwa lata Balaton na Bartodziejach może stać się kąpieliskiem miejskim.

  Badania wody są pomyślne. Za dwa lata Balaton na Bartodziejach może stać się kąpieliskiem miejskim. ©Dariusz Bloch

  Pod koniec maja br. bydgoski ratusz poinformował, że chce, by Balaton zyskał drugą młodość i stał się znów otwartym kąpieliskiem dla mieszkańców. W tym celu urząd miasta zlecił Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonanie badań mikrobiologicznych wody.

  - Znamy już wyniki - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Ogółem przeprowadzono 9 szczegółowych badań w odstępach dwutygodniowych.
  Pod uwagę brano 5 parametrów, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 8 kwietnia 2011 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Z informacji, jakie przekazał nam sanepid, wynika, że wszystkie parametry były poniżej normy, a zatem nie ma przeszkód, by Balaton stał się kąpieliskiem miejskim. Badania to pierwszy krok, teraz zlecimy przygotowanie koncepcji zagospodarowania kąpieliska. Szacujemy, że za dwa lata mieszkańcy skorzystają z kąpieli w tym miejscu.

  Bydgoski Swing był za ciężki. Policja zatrzymała transport lawety z nowym tramwajem  Przypomnijmy, że Balaton powstał jako zbiornik poeksploatacyjny po cegielni, funkcjonującej od 1886 r. Zagospodarowanie akwenu dla celów rekreacyjnych nastąpiło w latach 70. ubiegłego wieku, gdy powstawało osiedle. Latem staw służył wtedy mieszkańcom jako kąpielisko, a zimą pełnił funkcję lodowiska.


  Klimat w kraju się zmieni. Zagrożenie dla Polski i świata.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy