Zobacz od środka zamknięty escape room w Chojnicach [galeria...

  Zobacz od środka zamknięty escape room w Chojnicach [galeria zdjęć]

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Stara Piekarnia - zamknięty escape room Chojnicach.
  1/16
  przejdź do galerii

  Stara Piekarnia - zamknięty escape room Chojnicach. ©Piotr Furtak

  Byliśmy z wizytą w jedynym w województwie escape room zamkniętym po kontrolach przeprowadzanych w całej Polsce w ostatnich dniach. Jak już informowaliśmy decyzję o zamknięciu podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chojnicach.
  W chojnickim escape roomie są trzy pokoje dla graczy.

  - W dwóch naszych pokojach głównym zadaniem jest znalezienie klucza do wyjścia, w jednym - przeznaczonym dla dzieci - trzeba znaleźć 11 piłkarzy reprezentacji Polski – opowiada właściciel. - Ten pokój jest przez cały czas otwarty.

  Strażacy, którzy kontrolowali obiekt w sobotę, poza drobnymi mankamentami nie mieli zastrzeżeń. Właściciel podkreśla, że dba o bezpieczeństwo graczy.

  - Nad bezpieczeństwem czuwa tak zwany mistrz gry – mówi nasz rozmówca. - Ma on do dyspozycji monitoring i przez cały czas obserwuje całą grupę przy użyciu kamer. Przez cały czas mamy także kontakt z uczestnikami przez krótkofalówki. Gdyby ktoś nagle chciał wyjść, na drzwiach wejściowych jest przymocowany specjalny klucz awaryjny. Można z niego skorzystać w nagłych przypadkach – takich jak chociażby pożar.

  CZYTAJ TEŻ: Zamknięty escape room w Chojnicach. Inspektor nadzoru budowlanego uznał, że stan techniczny obiektu jest zły

  - Najmłodszy z uczestników zabawy w pokoju reprezentacji miał cztery lata. Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą korzystać z atrakcji jedynie pod opieką osoby dorosłej – podkreśla właściciel.

  Chojnicki escape room mieści się w budynku tak zwanej starej piekarni. Pan Tomasz prowadzi działalność w tym miejscu od czerwca ubiegłego roku. Również wcześniej funkcjonował tu również pokój zagadek. Przed tragicznymi wydarzeniami z Koszalina, nie przeprowadzano tu kontroli.

  CZYTAJ TEŻ: Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie. Projektant escape roomu usłyszał zarzut

  W sobotę pojawili się strażacy i inspektor nadzoru budowlanego, ten ostatni wstrzymał działalność ze względu na ogólny stan budynku.

  - Na razie nie dostałem szczegółowego raportu i nie wiem o co chodzi – mówi właściciel chojnickiego escape roomu. - Dzisiaj ma być specjalistyczna inspekcja, która wskaże, gdzie są problemy. Po analizie raportu będziemy wiedzieli, co możemy zrobić, żeby nadal funkcjonować.

  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chojnicach potwierdził jedynie, że do czasu wyjaśnienia sprawy escape room przy ulicy Piłsudskiego został zamknięty. Nie chciał jednak spotkać się z dziennikarzami.


  Prokuratura: Zatrzymano i przesłuchano mężczyznę, który odpowiadał za organizację escape roomu w Koszalinie

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej