Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz przegrała na inauguracje [zdjęcia]

Dariusz Bloch
Rozpoczęły się zmagania w Lotto Superlidze tenisa stołowego mężczyzn.Ekipa Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz podejmowała w piątek jednego z kandydatów do złota – Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Nasi pingpongiści przegrali 0:3.Inauguracyjny pojedynek rozpoczął się idealnie dla „bydgoskiego” Węgra Adama Pattantyusa, który pierwszą partię z Danielem Górakiem wygrał 11:6. W drugiej odsłonie reprezentant gospodarzy prowadził 4:0 i 10:9, by przegrać na przewagi 10:12. To napędziło rywala, który zaczął grać zdecydowanie lepiej i dwie kolejne odsłony rozstrzygnął na swoją korzyść 11:7 i 11:6.Szybko i dynamicznie grający Japończyk Masaki Yoshida nie dał większych szans w kolejnym starciu debiutującemu w naszych barwach 18-letniemu Markowi Badowskiemu (11:6, 11:9, 11:6). Młodzieżowy mistrz Polski kilkoma zagraniami pokazał jednak, że drzemie w nim spory potencjał.W ostatnim pojedynku wieczoru Grek Panagiotis Gionis pokonał Hindusa Hermeeta Desai 3:1 (11:7, 11:9, 8:11, 11:2). Grek, słynący z doskonałej gry defensywnej, dość nieoczekiwanie przegrał trzeciego seta. W przerwie było widać, że zabolała go porażka z debiutującym w naszej ekipie zawodnikiem z Indii. W przerwie zdenerwowany Grek zmienił spoconą koszulkę na nową i... rozbił Hindusa 11:2.Porażka ujmy naszym nie przynosi. Bogoria to zespół ze zdecydowanie większym budżetem; jest kandydatem nie tylko do złota w Lotto Superlidze, ale też triumfu w Lidze Mistrzów.Kolejny mecz Zooleszcz Gwiazda zagra w piątek, 16 września na wyjeździe z Kolipingiem Frac Jarosław (na inaugurację uległ w Ostródzie Morlinom 0:3).Dodajmy jeszcze, że sąsiad zza między – Energa Manekin Toruń wygrał w Zielonej Górze z Palmiarnią 3:2. (KW) Dariusz Bloch
Rozpoczęły się zmagania w Lotto Superlidze tenisa stołowego mężczyzn. Nasi przegrali na inauguracje.