ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz uległa w Białymstoku

(TOM)
Artur Białek stoczył pasjonującą walkę z Chińczykiem.
Artur Białek stoczył pasjonującą walkę z Chińczykiem. Jarosław Pruss
Nie udał się debiut w I lidze tenisistom Eko-Instal ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz. W Białymstoku ulegli Dojlidy 3:7.

DOJLIDY WSFiZ Białystok - EKO-INSTAL ZOOLESZCZ GWIAZDA 7:3
WYNIKIGIER: Zhen Meng - Artur Białek 3:2, Piotr Napiórkowski - Patryk Jendrzejewski 2:3, Zhen Meng - Jendrzejewski 3:1, Krzysztof Włóczko - Białek 1:3, Kamil Zdzienicki - Adrian Rybak 3:0, Piotr Anchim - Wiktor Franc 0:3, l Zdzienicki - Franc 3:0, Piotr Anchim - Rybak 3:1, Meng/Zdzienicki - Rybak /Jendrzejewski 3:1, Napiórkowski/Anchim - Franc /Białek 3:1.

Do półmetka było to bardzo wyrównane spotkanie. Rozpoczął je (stół 1) pojedynek faworyzowanego Chińczyka MengZhena z Arturem Białkiem. Bydgoszczanin spisywał się w nim nadspodziewanie dzielnie, w czwartym secie objął nawet prowadzenie 6:3. Ale wówczas dało o sobie znać doświadczenie, jakie Chińczyk wyniósł z ekstraklasy.

Gdy swoje mecze powygrywali PatrykJendrzejewski, Białek i WiktorFranc pojawiła się iskierka nadziei na wywiezienie korzystnego wyniku. Niestety, przy stole 2 rządził niepodzielnie KamilZdzienicki, który pokonał gładko Rybaka iFranca.

W grach deblowych gościom udało się urwać jedynie po secie. - Można powiedzieć, że zapłaciliśmy frycowe - dzielił się swoimi spostrzeżeniami Zbigniew Leszczeński, kapitan drużyny, także sponsor. - Popełniliśmy błąd, że nie wyjechaliśmy do Białegostoku dzień wcześniej. Po kilkugodzinnej podróży zawodnicy musieli niemal natychmiast stanąć przy stole.

- Obawialiśmy się tego meczu, zwłaszcza dyspozycji nowego ich zawodnika, Chińczyka Zhena, który - jak się później okazało - stanął na wysokości zadania i wywalczył komplet punktów na 1 stole. Perfekcyjnie zagrał również Kamil Zdzieni- cki, który nie oddał nam w singlach nawet seta. W nadchodzącą sobotę postaramy się jednak zdobyć pierwsze piewszoligowe punkty - podsumował kapitan bydgoskiego teamu.

Inne wyniki: Spójnia - KS AZS Gdańsk 5:5, GLKSNadarzyn - DEKORGLASS Działdowo 3:7, POLTAREX - MOKS Słoneczny StokBiałystok 9:1, SCK HALS Warszawa - EUROSTYL MRKS Gdańsk (m) 9:1

W sobotę o godz. 16 w hali Gwiazdy przy ul.Bronikowskiego gospodarze podejmą POLTAREX Pogoń Lębork.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!