MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZUS wysłał już wszystkie PIT-y mieszkańcom Kujawsko-Pomorskiego

Małgorzata Stempinska
Małgorzata Stempinska
Formularz PIT trafił do wszystkich osób, które w 2016 roku choć przez jeden dzień pobierały świadczenie z ZUS.
Formularz PIT trafił do wszystkich osób, które w 2016 roku choć przez jeden dzień pobierały świadczenie z ZUS. Fot. Jarosław Pruss/Archiwum
ZUS zapowiadał, że PIT-y trafią do odbiorców do końca lutego. Z wysyłką uporał się znacznie szybciej.

- Osobom, które pobierają świadczenia z Oddziału ZUS w Toruniu i Oddziału ZUS w Bydgoszczy wszystkie PIT-y zostały już wysłane. Łącznie do odbiorców w regionie trafiło 418 554 deklaracji podatkowych PIT za 2016 rok. Pierwsze formularze wysłano do emerytów i rencistów już 31 stycznia. Ostatnie PITy dla osób, którym ZUS wypłacał zasiłki chorobowe, macierzyńskie oraz świadczenia rehabilitacyjne, wysłano 14 lutego - mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Do odbiorców wysłano m.in. następujące formularze:

PIT-40A - roczne wyliczenie podatku dla osób, które przynajmniej w grudniu 2016 roku pobierały emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne, zasiłek przedemerytalny, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne lub rentę socjalną i świadczenie to nadal pobierają.

PIT-11A - informacja o dochodach wystawiana dla osób, które nie pobierały wyżej wymienionych świadczeń do końca roku podatkowego lub nie są świadczeniobiorcami w momencie rozliczenia.

PIT-11 - informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy dla osób uprawnionych, które otrzymały świadczenie należne po osobie zmarłej.

PIT-8C - informacja o przychodach z tytułu alimentów potrąconych ze świadczenia wypłacanego przez ZUS dla osób alimentowanych na podstawie wyroku sądu lub ugody w kwocie przekazanej nadwyżki powyżej 700 zł miesięcznie, o ile zasądzona/ustalona kwota alimentów przewyższa 700 zł. Powyższej informacji nie otrzymały dzieci, które nie ukończyły 25. roku życia oraz dzieci bez względu na wiek, które otrzymują zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną, ponieważ alimenty wypłacone na rzecz ww. dzieci są wolne od podatku dochodowego.

W przypadku nieotrzymania deklaracji do 3 marca 2017 roku lub wątpliwości odnośnie otrzymanego formularza PIT, ZUS prosi o kontakt z terenową jednostką ZUS, która wypłacała w 2016 r. świadczenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska