https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Związki ołowiu powodują agresję

Głos Pomorza, SN
gp24.pl
Samochody emitują związki ołowiu, które unosząc się w powietrzu zwiększają poziom agresji u niektórych osób. Stają się wtedy oni bardziej niebezpieczni dla otoczenia.

Kup Gazetę Pomorską przez sms

Kup Gazetę Pomorską przez sms

Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij

Porównali oni statystyki dotyczące zabójstw, rozbojów i innych groźnych przestępstw z danymi na temat stężenia ołowiu w pobliżu miejsc, gdzie dokonano tych zbrodni. Okazało się, że między jednym i drugim istnieje zależność.

To kolejne badania, które pokazują, że ołów jest dla człowieka wyjątkowo niebezpiecznym pierwiastkiem. Gromadzi się stopniowo w organizmie, a jeśli jego poziom przekroczy wartość krytyczną, zaczyna zaburzać funkcje poszczególnych tkanek. Narządem szczególnie wrażliwym na działanie ołowiu jest mózg. - Ołów zmniejsza sprawność intelektualną, osłabia pamięć oraz - co w tym przypadku jest najważniejsze - zaburza pracę tych fragmentów mózgu, które są siedliskiem emocji.

Jednym z przejawów szkodliwego działania trucizny jest agresja wobec innych - mówi Paul Stretesky, socjolog z Uniwersytetu Stanu Colorado (USA), główny autor badań. Poddał on analizie ponad 3 tys. najcięższych zbrodni, głównie zabójstw i śmiertelnych pobić.

W miejscach, gdzie zanieczyszczenie powietrza związkami ołowiu było najwyższe, mordy, gwałty i rozboje zdarzały się średnio cztery razy częściej niż tam, gdzie poziom ołowiu nie przekraczał normy.

Źródło:
, Głos Pomorza:Ołowiany agresor
Udostępnij

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
krzycho_47
Ten artykuł jest przykładem bełkotu informacyjnego . Ołowiu w benzynie nie ma (i nie może być) od wielu lat - od czasu kiedy na stacjach paliw zniknęła etylina.
Dzisiejsze benzyny są bezołowiowe ! (patrz znak przekreślone PB na dystrybutorze)
j
jotes
??? skąd ołów skoro etyliny nie stosuje się u nas od ponad 15 tu lat.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska