Szlak wody, przemysłu i rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy to przemysłowy szlak tematyczny, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń naszego, związanego z wodą, miasta. Pisaliśmy już wcześniej, że w te wakacje co sobotę będzie można zwiedzić jedno z nich.
Kiedyś towarowa, teraz bardzo kulturalna
Przed nami kolejne spotkanie na szlaku. Tym razem chętni będą mogli odwiedzić i poznać od środka barkę Lemara. Zacumowana na Brdzie pierwotnie była barką towarową bez napędu, o stalowej konstrukcji. Została zbudowana w 1937 r. w Stoczni i Warsztatach Mechanicznych Lloyda Bydgoskiego. Lemarę, po gruntownym remoncie, oddano do użytku w 2014 r., by przypominała o bogatych tradycjach żeglugowych miasta. Dziś w wyremontowanych ładowniach i w odkrytej części barki odbywają się m.in. koncerty, lekcje na wodzie i spotkania rodzin szyperskich.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Kto jeszcze na niej nie był będzie miał okazję to zrobić w sobotę o godz. 12. Aby zdobyć darmowe wejściówki warto śledzić facebookowy profil szlaku wody, przemysłu i rzemiosła. Tydzień później natomiast (29 lipca) zaplanowano wycieczkę do Hali Pomp, a jeszcze później (5 sierpnia) do Wieży Ciśnień. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.
Jeden z nowych cudów Polski?
Warto podkreślić, że bydgoski szlak TeH2O walczy właśnie o dwa prestiżowe wyróżnienia. Pierwszym z nich jest World Travel Award. Drugim możliwość znalezienia się w gronie „7 Nowych Cudów Polski”. Ten konkurs organizuje National Geographic Traveller.
Oprócz bydgoskiego szlaku z naszego województwa o to miano walczy jeszcze jedno miejsce - Park Etnograficzny w Kłóbce. Linki do głosowania znajdą Państwo na profilu TeH2O na Facebooku.
Plebiscyt trwa do końca sierpnia.
INFO Z POLSKI 20.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju