Santander Bank Polska planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych do 1 400 pracowników, co stanowi około 11 proc. wszystkich zatrudnionych, od lutego do 31 grudnia 2019 r. - poinformował bank w komunikacie, na który powołuje się portal Bankier.pl.

W tym komunikacie czytamy: "Zarząd Banku w dniu 10 stycznia 2019 r. powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku".

Santander przejąć Deutsche Bank

Bankier przypomina, że w listopadzie ubr.

Santander Bank Polska sfinalizował przejęcie wydzielonej części działalności Deutsche Bank Polska i informował o rozpoczęciu procesu połączenia operacyjnego. Do Santander Bank Polska dołączyło prawie 400 tys. klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.

Zwolnienia w BGŻ potrwają do 2020 roku

Do zwolnień grupowych szykują się też w w BGŻ BNP Paribas. Według informacji "Parkietu", zwolnienia grupowe od 2019 do 2020 roku obejmą do 2,2 tys. pracowników.

Polecamy także:

AUTOOSZCZĘDZANIE. KUPUJESZ, A PRZY OKAZJI OSZCZĘDZASZ. BEZ WYSIŁKU UZBIERASZ SPORO PIENIĘDZY. JAK TO MOŻLIWE? [BANKI, ZASADY]

PODWYŻKI DLA ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH W 2019 ROKU. NAJWIĘCEJ ZYSKAJĄ SZEREGOWI. TYLE BĘDĄ ZARABIAĆ W WOJSKU WEDŁUG STOPNI [STAWKI]