Zwycięstwo i remis w III lidze kobiet

Sławomir Wojciechowski [email protected]
W Przechowie w starciu beniaminków Wda/Strażak pokonała GLKS Osielsko 3:1. O wygranej zdecydowało drugie 40 minut Fot. Sławomir Wojciechowski
Szósta kolejka spotkań III ligi kobiet okazała się wyjątkowa dla piłkarek z Przechowa.

Wda/Strażak Przechowo odniosła historyczne zwycięstwo w III lidze pokonując u siebie GLKS Osielsko 3:1 (1:1). Aczkolwiek nie przyszło ono łatwo. W 15. min. prowadzenie gospodyniom dała Klaudia Cywińska. Potem miały one kolejne okazje, ale świetnie dysponowana była bramkarka gości Wiktoria Czechowska. W 31. min. piłkarki z Osielska wyprowadziły kontrę, która zakończyła się faulem w obrębie „16”. Rzut karny wykorzystała Wiktoria Pawlak strzelając tym samym dla GLKS-u historyczną bramkę w lidze. W 2. połowie okazje bramkowe były z obu stron, ale skuteczniejsze były przechowianki. W 53. min. do siatki trafiła Oliwia Rogalska, a historyczną wygraną przypieczętowała w 80. min. Marta Czubkowska.

Zobacz galerię z meczu w Przechowie

Remis wicelidera

Niespodziankę zanotowano w Białych Błotach, gdzie Spójnia zremisowała ze Startem Pruszcz 1:1 (0:1). Wiceliderki tym razem były nieskuteczne. Tylko w 35. min. piłka znalazła się w bramce gospodyń, gdy Natalia Zyś wykorzystała sytuację sam na sam z golkiperką Spójni. W 69. min. do remisu doprowadziła Paulina Sadowska.

Podział punktów nastąpił też w Grudziądzu, gdzie Wisła zremisowała z Unifreeze II Górzno 2:2 (1:2). Gospodynie już w 7. min. objęły prowadzenie po strzale Karoliny Urbańskiej. Jeszcze przed przerwą sytuację odmieniły dwa trafienia Joanny Jeleń (22, 38). Wiślaczki wyrównały w 64. min. za sprawą Oliwii Tomczak.

Inne wyniki 6. kolejki: Tęcza Bydgoszcz - WAP Włocławek 0:6 (0:3), Viking Aleksandrów Kujawski - KKP II Bydgoszcz 3:1 (3:0), Gwiazda Toruń - Tucholanka 3:3 (2:1), Noteć Inowrocław - Fuks Wielowicz 6:0 (3:0).

Tabela: 1. Gwiazda - 16 pkt, 2. Noteć - 15, 3. Start - 12, 4. WAP Włocławek - 12, 5. Wisła - 11, 11. Wda/Strażak - 5.

W 7. kolejce do hitu dojdzie w Pruszczu, gdzie Start podejmie lidera Gwiazdę Toruń (niedziela, godz. 11). Wda/Strażak zagra w Miesiączkowie z Unifreeze II Górzno (niedziela, 11). Wisłę czeka w niedzielę wyjazdowy mecz z WAP Włocławek (16).