Anonsował, że nad nią pracuje podczas poprzedniej bytności w Chojnicach, teraz mógł się pochwalić jeszcze cieplutkim wydaniem. Książka była dostępna na spotkaniu dzięki księgarni Cooltura, ale wcześniej można też było ją kupić w księgarni „Wiedza”.
Pomysł jest z gatunku utopijnych - czy zmienilibyśmy coś we własnym życiu, gdybyśmy mieli szansę wrócić do siebie samych sprzed 50 lat? Grażyna i Ludwik, osiemdziesięciolatkowie ze złotym stażem małżeńskim, świętujący właśnie tę rocznicę, nagle przenoszą się do lat, gdy byli piękni i młodzi. Wystarczy zacząć czytać, żeby uświadomić sobie, jak mięsista jest ta proza, jak pisarz pięknie wyposaża swoich bohaterów w rozmaite przymioty i defekty, tworząc z nich indywidualności, a nie papierowe postaci. A do tego Miłoszewski dokłada alternatywną wizję naszej historii...
Pisarz spotkał się nie tylko w bibliotece z czytelnikami i fanami jego pisarstwa. W II LO miał lekcje języka polskiego z uczniami tej szkoły. - O tym, jak samemu wybić się na niepodległość - mówił nam w przeddzień.
Znaczenie najpopularniejszych imion. Zobacz koniecznie!
A ponieważ niepodległa kultura leży mu na sercu, więc o niej dyskutował także w pubie Piwnica. - Tylko godzinę - muszę jechać do Warszawy, bo żona mnie zabije - śmiał się.
Świetnie, że od czasu do czasu mamy możliwość kontaktu z ludźmi, którzy tworzą kulturę i wiedzą, czego potrzeba dla jej rozwoju. Może będzie to inspirujące także dla lokalnego środowiska.
Do zobaczenia - premiery seriali listopad-grudzień 2017