
- Toruń to bez wątpienia miasto piernika, którego wyjątkową atrakcją jest Żywe Muzeum Piernika właśnie - komentuje Ewa Chojnowska-Lesiak, Szpilki w Plecaku. - Odwiedziłam je dwukrotnie i wszystkich też zachęcam. Wnętrza Muzeum odwzorowują pracownię piernikarzy wraz z zabytkowym sprzętem. O przyprawach i legendach opowiada postać rodem ze średniowiecza, która jest najlepszym przewodnikiem, a jej wszystkie żartobliwe „pierniczane” na długo zapadają w pamięć. Odwiedzający mają też szansę „upierniczyć” swój dekoracyjny piernik i zabrać do domu: ciepły i pachnący. Mój entuzjazm podzielają także inni goście, czego dowodem są liczne pozytywne opinie na Mapach Google i Złota Pinezka.

Do tej pory przyznano 4 Złote Pinezki. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, a województwie podlaskim Pałac Branickich w Białymstoku.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu otrzymało kolejne wyróżnienie. Tym razem Złotą Pinezkę - specjalne wyróżnienie z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. Do tej pory przyznano cztery Złote Pinezki.
- Jest nam niezmiernie miło, że goście doceniają nasze starania, czego odzwierciedleniem jest wysoka średnia ocen oraz przyznana nam Złota Pinezka na 15-lecie Google Maps. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się przy jednym z naszych stołów, aby bez żadnych przeszkód móc sobie wspólnie popierniczyć! W imieniu całej Ekipy Żywego Muzeum Piernika serdecznie zapraszam - mówi Paweł Zych, specjalista ds. marketingu Żywego Muzeum Piernika.
Więcej informacji na kolejnych stronach.