1/4 finał MP juniorek. Pałac już w półfinale, a Joker za burtą

Pałacanki już po dwóch dniach zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Polski juniorek Sławomir Wojciechowski
Juniorki z Kujawsko-Pomorskiego rywalizują w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w Elblągu. Lepsze wieści mamy dla sympatyków Pałacu Bydgoszcz.

Bydgoski Pałac dobrze gra w Elblągu. Dziewczyny trenera Macieja Kromrycha odniosły dwa zwycięstwa i już zapewniły sobie awans do dalszego etapu rozgrywek centralnych. Wczoraj Pałac łatwo ograł NTSK Nysa 3:0. W 2. i 3. secie bydgoszczanki zdemolowały rywalki oddając im odpowiednio 6 i 9 pkt. W sobotę Pałac miał trudniejszą przeprawę w pojedynku z trzecią drużyną Śląska - UKS Krzanowice. Po zaciętym meczu wygrał 3:1 i już ma zapewnione przynajmniej 2. miejsce. W niedzielę Pałac zmierzy się z gospodarzem turnieju.

Wyniki: Truso Elbląg - UKS Krzanowice 3:2 (-20, 18, -20, 16, 9), NTSK Nysa - Pałac Bydgoszcz 0:3 (-17, -6,- 9), UKS Krzanowice - Pałac Bydgoszcz 1:3 (22,22,-24,22), Truso Elbląg - NTSK Nysa 3:0.

1. Pałac Bydgoszcz 2 4 6:1
2. Truso Elbląg 2 4 6:2
3. GS UKS Krzanowice 2 2 3:6
4. NTSK Nysa 2 2 0:6

I po awansie

Tymczasem Joker Świecie gra w dalekich Proszowicach k. Krakowa. Podopieczne Marka Nadolnego przegrały dwa mecze i straciły wszelkie szanse na awans do półfinału. W piątek Joker uległ Pogoni Proszowice 0:3. Świecianki tylko w 1. secie postawiły się gospodyniom. Miały nawet kilka piłek setowych, ale nie potrafiły postawić kropki nad "i". I przegrały 27:29. W dwóch kolejnych setach dominowały proszowianki zdecydowanie. W sobotę jokerki uległy UKS SMS Łódź 1:3. Wynik mógł być zupełnie inny, gdyby nie końcówka pierwszego seta, w którym główną rolę odegrał sędzia. Przy stanie 20:20 nie zauważył podwójnego zagrania u siatkarki z Łodzi. Akcja dała punkt rywalkom. Trener i siatkarki ze Świecia protestowali, ale główny arbiter nie zmienił zdania, a do błędu przyznał się ... po meczu. Jokerki nie potrafiły się pozbierać i już w tej partii punktu nie zdobyły. Nerwy miały wpływ też na początek kolejnej partii. Ostatecznie świecianki ugrały mistrzowi Łódzkiego tylko seta. W niedzielę w meczu pocieszenia Joker zmierzy się z MOS Wola Warszawa. Zwycięzca zajmie 3. miejsce.

Wyniki: Pogoń Proszowice - Joker Świecie 3:0 (27, 16, 17), UMKS MOS Wola Warszawa - UKS SMS Łódź 2:3 (18, -26, 18, -17, -13), Joker - UKS SMS Łódź 1:3 (-20, -18, 21, -9), Pogoń - MOS Wola Warszawa 3:1 (21, 23, -22, 19)

1. Pogoń Proszowice 2 4 6:1
2. UKS SMS Łódź 2 4 6:3
3. UMKS MOS Wola Warszawa 2 2 3:6
4. Joker Świecie 2 2 1:6