Pałac Bydgoszcz wyrwał zwycięstwo Jokerowi Świecie

Siatkarki Pałacu wygrały towarzyskie derby z Jokerem 3:2, choć przegrywały 0:2
Siatkarki Pałacu wygrały towarzyskie derby z Jokerem 3:2, choć przegrywały 0:2 Tomasz Czacharowski
Po dwóch setach pachniało na niespodziankę, ale ostatecznie do niej nie doszło. Podczas turnieju w Murowanej Goślinie Pałac Bydgoszcz wygrał z Jokerem Mekro Energoremont Świecie 3:2.

Joker Mekro Energoremont Świecie - Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:22, 26:24, 21:25, 22:25, 12:15)
Joker: Wenerska, Matusz, Gasidło, Gancarz, Toborek, Flakus, Walczak (libero) oraz Przepiórka, Borawska, Prokop, Strządała.
Pałac: Pleśnierowicz, Kuligowska, Ziółkowska, Krawulska, Krzywicka, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Fojucik, Bałdyga, M. Śmieszek.

Pierwszoligowiec lepiej zaczął zawody. W 1. secie prowadził od 7:6, chwilami nawet pięcioma punktami. Bydgoszczanki w końcówce odrabiały straty czterokrotnie zbliżając się na jedno "oczko". O wygranej świecianek zdecydowały dwa udane ataki doświadczonej Eweliny Toborek. W 2. secie inicjatywa długo była po stronie pałacanek, ale potem jokerki potrafiły odrobić kilkupunktową stratę doprowadzając do zaciętej końcówki seta. Pierwszą piłkę setową miały zawodniczki Adama Grabowskiego, ale ją zmarnowały. Trzy ostatnie akcje tej partii należały do świecianek.

W kolejnych dwóch odsłonach pierwszoligowiec ze Świecia nie potrafił postawić kropki nad "i". W 3. secie prowadził jeszcze 18:16, by przegrać do 21. Z kolei w kolejnej partii podopieczne Andrzeja Nadolnego chwilami wygrywały 4 "oczkami", ale przy 18:17 straciły trzy punkty pod rząd. Pałacanki nie pozwoliły już sobie odebrać prowadzenia.

Tie-break należał już do zespołu z Orlen Ligi, który zaczął go koncertowo od 7:0. Świecianki pod koniec seta zaczęły gonić wynik, ale zbliżyły się jedynie na 11:13 i 12:14.

Z Wisłą o puchar

Pałac ma na koncie 5 punktów podobnie jak Wisła Warszawa, która w pierwszym sobotnim spotkaniu ograła KS Murowana Goślina 3:1 (25:23, 26:24, 28:30, 25:16). Bydgosko-warszawski pojedynek rozstrzygnie zatem kto zdobędzie puchar burmistrza Murowanej Gośliny. Rozpocznie się on ok. godz. 18.15. Wcześniej KS Murowana Goślina zmierzy się z Jokerem (godz. 16). Świecianki mające na koncie 2 punkty teoretycznie mogą jeszcze zająć 2. miejsce.