Powódź w Toruniu - zdjęcia Czytelniczki
www.pomorska.pl/torun
Więcej informacji z Torunia znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/torun
WAŻNE TELEFONY
WAŻNE TELEFONY
Dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego: 56 611 93 10
Dyżurny Straży Miejskiej: 986
Noclegi - Zespół operacyjny garnizonu Toruń: 56 653 22 24; 56 653 22 94
Noclegi - Oficer dyżurny CSAiU: 56 653 24 10
WOPR: 601 830 406
19 wywrotek dowozi piach do najbardziej zagrożonych dzielnic Torunia - przede wszystkim do Kaszczorka, gdzie nadal trwa dramatyczna walka o ocalenie osiedla. Do miasta dotarła 12-osobowa grupa ratownicza PCK z Olsztyna i Koszalina, wyposażona w łódki. W nocy do walki z wodą przyłączą się żołnierze.
Słuźby ratownicze ewakuują ludzi z najbardziej zagrozonych terenów - zwłaszcza z działek na Rudaku. Powodzianie przenoszą się do jednostki wojskowej przy ul. Podgórskiej 14. W tej chwili są tam 33 osoby, w tym 5 dzieci. Ale ratownicy szacują, że liczba powodzian z Rudaka może się zwiększyć nawet trzykrotnie.
Wszyscy potrzebują ubrań - przede wszystkim męskich - i ręczników. Przyda się też sucha karma - na terenie jednostki wojskowej są też uratowane przed wodą psy. Dary mozna przynosić na Podgórską 14 lub do Caritasu przy ul. Przybyszewskiego.
Na szczęście zminiejszył sie nieco ruch drogowy w Toruniu. Wiadukt przy placu Armii Krajowej jest ciagle otwarty - pompy utrzymują jego przejezdność.
Ujęcia wody pitnej na Drwęcy, na Wrzosach, w Czerniewicach i Małej Nieszawce nie są zagrożone. Są one położone na dużej wysokości i stale monitorowane - aktualnie pracują normalnie. Magistrat zapewnia, ze mieszkańcy mogą bez obaw korzystać z wody.