* Do Lubowidza (woj. łódzkie), gdzie pożar strawił cała wieś i dobytek rolników, udała się delegacja „Inofamy” na czele z dyrektorem Aleksandrem Pruczkowskim i I sekretarzem KZ PZPR Stanisławem Matuszewskim, aby przekazać im 126 elektrycznych i węglowych parników. Wyprodukowała je, na wieść o pożarze, inowrocławska załoga w specjalnym czynie społecznym, po godzinach normalnej pracy i z materiałów odpadowych. Nowy parnik otrzymali wszyscy rolnicy.
*Załoga Zakładu Przemysłu Odzieżowego „Torpo” w Inowrocławiu ufundowała mieszkaniową książeczkę PKO z wkładem 18 tys. zł. Danucie B. - sierocie z Państwowego Domu Dziecka.
* W Inowrocławiu powołano Społeczny Komitet Budowy Młodzieżowego Domu Kultury i wmurowano akt erekcyjny pod ten obiekt. MDK wzniesiony zostanie na terenie dawnego międzyszkolnego boiska przy ul. Dzierżyńskiego (wcześniej i obecnie ulica NMP).
* W przyszłym roku, przy ul. Fornalskiej (dziś Laubitza), rozpocznie się budowa gmachu nowej automatycznej, międzymiastowej centrali telefonicznej na 10 tys. numerów. Po jej wybudowaniu, w Inowrocławiu wprowadzone zostaną telefony pięciocyfrowe. W dalszej przyszłości planuje się wybudowanie w tym mieście trzeciej centrali.
*Z inicjatywy władz Inowrocławia, KPTK oraz Domu Kultury Dzieci i Młodzieży przystąpiono do organizowania Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kujawskiej. Składać się on ma i prowadzić zajęcia w trzech sekcjach: baletowej, chóralnej i instrumentalnej. Rozpoczęto nabór chętnych i zespół publicznie ma się zaprezentować na początku przyszłego roku.
* Model wieży szybowej zmontowali przed Barbórką inowrocławscy górnicy na skwerze przy ul. Fornalskiej (dziś Laubitza). Oświetlony w godzinach wieczornych model ten stanowić będzie stały symbol kopalnictwa soli na Kujawach.
* Inowrocławską redakcję „Gazety” odwiedził, kurujący się u nas, węgierski pisarz i plastyk, dr Tibor Csorba. Od 31 lat, czyli od podjęcia studiów polonistycznych w Warszawie, związany jest z Polską. W 1955 r. na stałe osiadł w Warszawie. Podczas wcześniejszego pobytu na Kujawach namalował cykl obrazów „Szlakiem Kasprowicza”. Od pewnego czasu wędruje szlakiem XVII-wiecznego, młodego nauczyciela węgierskiego, który z flisakami, wodami Polski dotarł do 42 naszych miast.
LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - ŚWIĘTA NA WYJEŹDZIE.