MKTG SR - pasek na kartach artykułów

50. Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne w Grudziądzu. Mamy wyniki i zdjęcia z finału

Piotr Bilski
Piotr Bilski
W tym roku zwycięzcą OMSA został Krzysztof Zieliński z I LO w Kołobrzegu, którzy wygłosił referat "Fotometryczne obserwacje tranzytów planet pozasłonecznych. Analiza z użyciem AstroImageJ"
W tym roku zwycięzcą OMSA został Krzysztof Zieliński z I LO w Kołobrzegu, którzy wygłosił referat "Fotometryczne obserwacje tranzytów planet pozasłonecznych. Analiza z użyciem AstroImageJ" Piotr Bilski
Zwyciężył Krzysztof Zieliński z I LO w Kołobrzegu. W Grudziądzu ogłoszono wyniki 50. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego im. Profesora Roberta Głębockiego.

50. Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne im. Profesora Roberta Głębockiego w Grudziądzu

Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne w Grudziądzu to wydarzenie na kształt olimpiady dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego tematem jest szeroko rozumiana astronomia.

W trakcie OMSA Młodzi pasjonaci prezentują wyniki swoich badań związanych z kosmosem. A oceniani są przez znakomite jury.

  • W tym roku zwycięzcą zostałKrzysztof Zieliński z I LO w Kołobrzegu, którzy wygłosił referat "Fotometryczne obserwacje tranzytów planet pozasłonecznych. Analiza z użyciem AstroImageJ"

  • II miejsce (ex aequo) zajęły:

  • Lena Kulczycka, woj. małopolskie, Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Nauk i Sztuk Centrum Młodzieży Kraków za referat "Okres rotacji Słońca nie jest równy 21 dniom."

  • Weronika Skrobacz, woj. małopolskie, Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Nauk i Sztuk Centrum Młodzieży Kraków za referat "Obserwacje układów kataklizmicznych".

  • III miejsce zajął Antoni Zegarski, woj. mazowieckie, IX LO w Warszawie, za referat "Tajemnice największej kosmicznej symfonii: jak odszyfrować zagadki Wszechświata z jego najstarszego echa?"

Jubileuszowe 50. OMSA im. Profesora Roberta Głębockiego w Grudziądzu zorganizowało Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu. Patronami wydarzenia byli Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Prezydent Grudziądza.

Dzieje się w Grudziądzu:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska