6 medali bokserów z Włocławka w VI Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły

Marcin Gołembiewski
Od lewej: Aleks Dynaburski, Filip Lewandowski, Daniel Mazurek, Jakub Straszewski, Cezary Paszyński i trener Robert Osmólski, MG
W dniach 11-15 października w Tarnowie Podgórnym rozegrano VI Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły. Bokserzy z Włocławka zdobyli 6 medali.

Rywalizowało w 18 kategoriach wagowych ponad 120 zawodników urodzonych w 2003 roku z 76 klubów z całej Polski. Młodzi bokserzy walczyli po trzy 90 sekundowe rundy

Z Championa Włocławek najlepiej zaprezentował się Daniel Mazurek, który wywalczył złoty medal w wadze 59 kilogramów.
Mazurek to uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 i ministrant w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Do finałów dotarli też Aleks Dynaburski (w. 38,5 kg) i Filip Lewandowski (w. 48 kg) i ostatecznie wywalczyli srebrne medale. Brązowe krążki wywalczyli Cezary Paszyński (w. 43 kg) i Jakub Straszewski (w. 76 kg).

Na pierwsze miejsce drużynowo Championa złożyły się też wyniki Oskara Kulińskiego (w. 56 kg) i Kacpra Rozwory (w. 68 kg), którzy sklasyfikowani zostali w przedziale miejsc 5-8.

Złoty medal mistrzostw Polski młodzików zdobył też Mateusz Bielicki (w. +76 kg.) z WKB Start.

Wideo. Wizyta w naszej redakcji medalistów z Champion Włocławek. WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ