7 medali Olimpii Unii Grudziądz w mistrzostwach Polski juniorów w Wałbrzychu

Redakcja
Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) zdobył w mistrzostwach Polski juniorów 3 złote medale: indywidualnie, w deblu i mikście Maryla Rzeszut
Grudziądzcy tenisiści stołowi planowali zdobyć kilka medali mistrzostw Polski juniorów. Wywalczyli 7, w tym 3 złote zdobył jeszcze kadet, niespełna 15-letni Samuel Kulczycki. Olimpia Unia Grudziądz była pretendentem do złota także w drużynie, ale w finale poległa z ZKS Drzonków 1:3.

Najlepszy wśród polskich juniorów jest... kadet z Olimpii Unii, Samuel Kulczycki. W czerwcu skończy 15 lat.
Samuel Kulczycki sam zdobył dla Olimpii Unii Grudziądz 4 medale mistrzostw Polski juniorów: 3 złote indywidualnie i srebrny z drużyną.

Podczas MPJ w Wałbrzychu Kulczycki wygrał turniej singla, debla i miksta.
W deblu Kulczycki grał wraz z Janem Zandeckim (AZS AWFiS Gdańsk). W półfinale pokonali duet Kamil Nalepa/Łukasz Wachowiak 3:1 (9,6,-7,6).
Debel Olimpii Unii Artur Grela/Kamil Dziadek uległ w półfinale deblowi Michał Majchrzak (Gwiazda Bydgoszcz)/Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok) 0:3 (-6,-9,-6) i zapewnił sobie brąz.
W finale debla Samuel Kulczycki/Jan Zandecki pokonali Michała Majchrzaka i Przemysława Walaszka 3:1.
W finale singla Kulczycki pokonał Kamila Nalepę (ZKS Drzonków) 4:1 (6,12,-8,3,7).
W mikście Kulczycki grał wraz z Anną Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) tak dobrze, że doszli do finału i zdobyli złoto.

Drużyna Olimpii Unii liczyła na złoto

W finale turnieju drużynowego grudziądzanie ulegli ZKS Drzonków 1:3 i musieli zadowolić się srebrem.
Wyniki pojedynków w finale drużyn: Szymon Najder- Artur Grela 1:3, Kamil Nalepa - Samuel Kulczycki 3:2, Łukasz Wachowiak - Kamil Dziadek 3:1, Szymon Najder - Samuel Kulczycki 3:1

Brązowe medale MPJ w singlu zdobyli ponadto dla Olimpii Unii Grudziądz Artur Grela i Kamil Dziadek.
Również brąz wywalczył debel Olimpii Unii: Artur Grela-Kamil Dziadek. Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) wygrał Grand Prix Polski Juniorów

- Siedem medali to bardzo dobry wynik. Byliśmy drużyną, która w mistrzostwach Polski juniorów w Wałbrzychu zdobyła najwięcej cennych krążków - ocenia Jerzy Wilmański z zarządu Olimpii Unii Grudziądz. - Mimo to jest trochę niedosyt, że już po raz trzeci, Olimpia Unia - faworyt do złota drużynowego - musi zadowolić się srebrem. Nawet, kiedy mieliśmy w składzie juniorskim Badowskiego i Zatówkę, nie udało się wywalczyć złota. I tak jednak jesteśmy zadowoleni. Także z tego, że trener Szymon Malicki, w swoim debiucie trenerskim w tym sezonie, zainkasował z drużyną Olimpii Unii Grudziądz 7 medali mistrzostw Polski.