Jak informuje Wirtualna Polska, w badaniu, które przeprowadził portal zdecydowanie za likwidacją abonamentu RTV opowiedziało 61 procent ankietowanych. "Raczej tak" stwierdziło 18 procent. Zdania w tej kwestii nie miało 14 proc. badanych.
Z kolei przeciwko likwidacji abonamentu RTV opowiedziało się 7 procent, z czego "zdecydowanie nie" zaznaczyły 3 procent osób.
WP zbadała też jak stosunek do abonamentu RTV ma się w przypadku preferencji politycznych. Likwidacji abonamentu RTV chce aż 94 procent osób, które opowiedziały się, jako zwolennicy Koalicji Obywatelskiej. Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości za likwidacją abonamentu RTV jest 75 procent.
Czy zatem abonament RTV może zostać zlikwidowany? Takie informacje w sieci wracają jak bumerang. Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym roku zdementował wszelkie doniesienia o likwidacji abonamentu telewizyjnego. Jak podaje portal Money.pl, nie ma także żadnych planów co do zmiany dotychczasowej formuły abonamentu.
- Nie ma planów przebudowy żadnej, takiej bardzo konkretnej, jeśli chodzi o abonament RTV - wyjaśniał podczas rozmowy z money.pl premier Mateusz Morawiecki, jednocześnie przyznając, że obecnie niewiele osób opłaca abonament RTV i należy się spodziewać, że potrzebne będą zmiany w abonamencie RTV, aby ten stan zmienić.
Przypominamy, że opłacić abonament RTV powinni wszyscy, którzy posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy.
Jak skrupulatnie wyliczył portal Buissnes Insider, obecnie na 13,5 miliona gospodarstw domowych zarejestrowany odbiornik radiowo-telewizyjny ma tylko 6,6 miliona. Z opłat abonamentowych zwolnionych jest 3,7 miliona osób, więc zatem ok. 2,9 mln powinno abonament opłacać.
A kto nie musi płacić abonamentu RTV? Listę zwolnionych zamieściliśmy w poniższej galerii.
Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV. Oto lista zwolnion...
