MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Absolutorium dla burmistrza Pakości. Rok 2015 ze sporą nadwyżką

(AB)
Burmistrz Kończal otrzymał absolutorium. Jednogłośnie.
Burmistrz Kończal otrzymał absolutorium. Jednogłośnie. Urząd Miasta w Pakości.
Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała wątpliwości. Budżet Pakości realizowany był zgodnie z wymogami ustawy o finansach publicznych.

Trzynastka, bo taki był numer ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pakości, okazała się szczęśliwa dla burmistrza Wiesława Kończala. Radni jednogłośnie postanowili udzielić mu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Przed głosowaniem pakoscy samorządowcy zapoznali się ze sprawozdaniem dotyczącym wykonania budżetu 2015, zaś Anna Kruszka, skarbnik gminy przedstawiła opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

W dokumencie zaznaczono, że w ub. r. gmina uzyskała dochody w kwocie prawie 31,9 mln zł, w tym 3,4 mln zł (10,7 proc.), to dochody majątkowe. Plan wpływów zrealizowany został w 97,1 proc. Ogółem budżet gminy Pakość za 2015 zamknął się nadwyżką wynoszącą nieco ponad 1,1 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że wykonano go zgodnie z wymogami ustawy o finansach publicznych.

W trakcie sesji głos zabrał Zygmunt Groń, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. Podkreślił, że komisja po zapoznaniu się z pozytywną opinią RIO oraz sprawozdaniem finansowym, jak również ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Pakość za rok 2015 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego, stwierdza, że założenia ubiegłorocznego budżetu realizowano w sposób prawidłowy.

Zygmunt Groń zwrócił też uwagę na stabilną sytuację finansową gminy, dzięki czemu zachowuje ona płynność finansową.

Po takich rekomendacjach rada, jak już wspomnieliśmy, jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi Wiesławowi Kończalowi. Oddano 14 głosów za.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska